додому культура Дослідник історії В. Білінський: пора спростувати факт приналежності росіян до слов’ян

Дослідник історії В. Білінський: пора спростувати факт приналежності росіян до слов’ян

513

vlcsnap-2014-11-12-16h14m46s219Пора спростувати факт приналежності росіян до слов’ян. Праукраїнські племена існували вже в другому тисячолітті до нашої ери. Так стверджує, опираючись на думку вітчизняних науковців, і не тільки, письменник та дослідник історії Володимир Білінський. Він приїхав у наше місто, аби віддати у друк другий том книги “Україна-Русь”, та зустрітись із шанувальниками своєї творчості. TV-4 він розповів, звідки походять українці та чому потрібно переписати наші підручники.

Другий том нової книги “Україна-Русь” розповість про рід князів Галицьких-Острозьких, який управляв народом руським з кінця дванадцятого до початку сімнадцятого століть. У першому ж, виданому ще рік тому, йдеться про давніх українців. Вони, каже, мають дуже давню історію.

– Праукраїнські племена, я звертаю увагу, праукраїнські племена вже в 2 тисячолітті до нашої ери жили на території України. І ви розумієте, якщо ми маємо з 2 тисячоліття, а це часи Скіфської держави, тобто в Скіфській державі вже були племена праукраїнців, то вони ж нікуди не ділись, – говорить письменник, дослідник історії Володимир Білінський.

Різні імперії, які межували з нашою країною, просто називали нас різними іменами. Це встановив професор Кіндратенко, на якого, серед інших Володимир Білінський опирається у своїх працях.

– Оті знамениті гуни, при яких нам кажуть, що це прийшли здалека, з-під Китаю, це якісь азійські племена. А ві чітко дослідив все, що було написано в ті часи і встановив, що одяг гунів – український, давньоукраїнський, імена і слова, які вживали в них давньоукраїнські. Їжа – давньоукраїнська, побут – давньоукраїнський.


Письменник вважає, що багато з того, що ми називаємо нашою історією, нам нав’язала Російська імперія. Тому науковців закликає позбутись цього та внести зміни до підручників. Переписування історії, каже, визнають вже навіть російські науковці, які у своїх працях, наприклад, спростовують факт приналежності росіян до слов’ян.

– Російська імперія творилася в ті часи, коли європейський материк був повністю розділений і під різними впливами. І для того, щоб мати місце стверджуватись як імперія, їм треба було уособлювати якийсь народ. І от вони вибрали собі слов’янський народ.