додому благоустрій Дощова мережа Тернополя дуже стара і потребує заміни – кажуть комунальники

Дощова мережа Тернополя дуже стара і потребує заміни – кажуть комунальники

359

Весну у Тернополі з нетерпінням чекають та одночасно бояться. Потепління перетворить тонни тернопільського снігу у потоки води. Куди вона стікатиме, і чи вдасться місту уникнути потопу на вулицях? Комунальники кажуть, поки сніг тане і стікає поступово. Проте попереджають: дощова мережа міста – дуже стара і потребує заміни.

Про березневі снігопади тернополянам нині нагадують високі кучугури на обочинах доріг. Поки це тонни снігу, але як тільки в місті потепліє, усі вони попливуть. От тільки куди? Вулиці Галицька, Злуки, Миру, Татарська. На водозабори вони перетворюються не лише навесні. Минуле літо підтвердило – достатньо рясної зливи. Поступово вода таки стікає, але до того тернополяни встигають зіпсувати не одну пару взуття. Комунальники пояснюють, щодня чистять мережі та решітки від сміття та снігу, але дощова мережа Тернополя – дуже стара, тому потребує капітального ремонту.

Ярослав Копча, головний інженер відділу техналяду Тернопільської міської ради: "В місті є 32,5 кілометра дощової каналізації… Та мережа будувалася вже дуже давно… А в зв'язку зі щільною забудовою міста дуже багато води спрямовується на проїжджу частину вулиць. І наявна мережа дощової каналізації є не достатньою для пропуску всієї цієї води".

Поглинає талу воду і грунт. Його замерзання та розмерзання може стати причиною аварій на водопровідних та каналізаційних мережах.

Володимир Кузьма, директор КП "Тернопільводоканал": "Якщо говорити про каналізаційну та водопровідну систему, яку ми обслуговуємо, то які по всій Україні, ситуація досить складна, оскільки зношеність мереж – понад 50%, значна частина водомереж вже давно потребують заміни".

Капітальний ремонт – справа дорога та серйозна. Щодо дощової мережі –  поки проводять лише поточний ремонт. До оновлення водопровідних мереж впевнено крокує  "Тернопільводоканал".

Володимир Кузьма, директор КП "Тернопільводоканал": "Ми вже традиційно років 6-7 щороку намагаємось міняти значні участки. І на сьогодні вже більше 40 км водопроводу по Тернополю замінено з 240 км…. Що стосується каналізаційної мережі, тут ситуація значно складніша, оскільки сама заміна існуючої каназаційної мережі – це набагато більш трудомісткий процес, оскільки він потребує більш глибшого і ширшого розриття, а також важко це робити в умовах забудованого міста".

Та й ті мережі, що є, зберегти нелегко, кажуть комунальники. На них навчились заробляти злодії. Крадуть і решітки, і кришки колодязів.

Ярослав Копча, головний інженер відділу техналяду Тернопільської міської ради: "Дуже багато і кожен рік… Решіток напевне 50 точно… Скорше всього їх здають на металобрухт".

Поки сніг на тротуарах та дорогах тане поступово. Проте свої корективи може внести погода. Якщо потепління буде різким, то й навантажень на мережі не уникнути.