додому допомога Допомоги потребує батальйон «Айдар», у якому служать тернополяни

Допомоги потребує батальйон «Айдар», у якому служать тернополяни

780

Допомоги потребує батальйон «Айдар», в якому служать тернополяни. Потреба №1, кажуть хлопці – прилади нічного бачення, тепловізори, адже саме під час нічних обстрілів гине найбільше піхотних бійців нашої армії. А небезпеки не уникнути: працюють снайпери, а сепаратисти застосовують проти українських військових системи “Град”. Про потреби і життя на фронті нам телефоном розповів тернополянин, боєць “Айдару”.

На лінії вогню. 32-річний тернополянин Андрій телефоном розповідає, щойно повернувся з розвідки. Вже 3 тижні він – учасник антитерористичної операції, яка повним ходом триває на Сході Країни. Поруч з ним в батальйоні “Айдар” служить ще троє тернополян. Усі вони – добровольці. Прізвищ хлопець не називає. Про те, що вони воюють на передовій, досі знають не всі рідні. Зараз базуються у місті Щастя неподалік Луганська.

– Луганський напрямок, тут бувають різні ексцеси, але в порівнянні зі Слов’янськом, тут спокійніше.  Але все рівно час від часу бувають сутички, сепаратисти заходять в тил, пробують щось робити, ходять в розвідку. Так само працюють снайпери. Останнім часом активізувалась їхня техніка по нас, вчора і позавчора вже били з установки “Град”. Позавчора вони трохи далеко від наших позицій попали, вчора вони скосили в бік всього на 100 метрів, – розповідає боєць батальйону “Айдар” Андрій.

Система “Град” не стоїть на місці. Бойовики стріляють і переміщаються. Позиції сепаратистів недалеко. Хлопці тримаються, але просять про допомогу. Продуктами та одягом, кажуть, забезпечені. Практично у всіх є і бронежилети. Багато радянських армійських касок, але як показала практика “Майдану”, їх кулі пробивають наскрізь. Тому бійці потребують кевларових касок. Але жодні засоби захисту не допоможуть, якщо ворог підійде впритул. Тому потреба №1 – засоби нічного бачення, тепловізори. Хоча б один на взвод.

– Якщо взяти слабенький тепловізор українського виробництва, він коштує 60-70 тисяч гривень. Якщо взяти хороший західного виробництва, … він буде коштувати 13-14 тисяч дол., тобто 160-170 тис. грн… Один такий прилад міг би врятувати не одне життя, а 10, 15, 20 життів… Якщо взяти втрати серед піхотного складу, – це все таки нічні обстріли і напади на блок-пости, – говорить Андрій.

Допомогти добровольцям може кожен. Номер картки Приватбанку 6762462057978949 – Андрій.