додому Головні Допомога для дітей з інвалідністю: у “Місті Добра” відкрили хоспіс

Допомога для дітей з інвалідністю: у “Місті Добра” відкрили хоспіс

532
Бути поруч – така місія “Міста Добра”, у якому дають прихисток жінкам з усієї України. Вже кілька років кризовий центр приймає матерів із дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах – постраждали від насилля, мали ризик опинитися на вулиці, дітей позбавленні батьківського піклування, які були евакуйовані та тварини, яких врятували з вулиці та від війни. А днями у “Місті Добра” запрацював ще й реабілітаційний центр та хоспіс для дітей з інвалідністю та малюків, які потребують паліативного піклування. Тернополяни, які потребують допомоги, також можуть отримати допомогу від благодійників. Подробиці – у сюжеті.
Розпочати життя з чистого аркуша – саме такий шанс отримують матері і діти, які потрапляють у прихисток під назвою “Місто Добра”. Центр вже декілька років успішно функціонує у Чернівцях та надає допомогу тим, хто опинився у складних життєвих обставинах – стали жертвами домашнього насилля, мають ризик опинитися на вулиці, потребують підтримки в соціалізації та реінтеграції, проживають за межею бідності. А з початком повномасштабної війни тут прихистили сім’ї та тварин із прифронтових територій України. У пункті підтримки діти та мами можуть проживати доти, доки не подолають кризу.

Марта Левченко, засновниця медичного реабілітаційного центру “Місто добра”, коментує: “Ми почали вивчати питання і побачили, що дуже багато таких дітей, і сімей, і мам, досі не евакуйовуються зі Сходу України, де зараз дуже небезпечно. Їм просто не має куди, їх не приймають жодні шелтери, бо не має умов, медиків, педіатрів. Не має необхідного місця, хто б взяв на себе відповідальність дати прихисток”.

Нещодавно у “Місті Добра” запрацював реабілітаційний центр та хоспіс для дітей з інвалідністю та дітей, які потребують паліативного піклування. На стаціонарному лікуванні тут можуть перебувати двадцять маленьких пацієнтів. Їх лікарі проводять у кімнатах, які облаштовані спеціальними приладами. Якщо ж малюки приєднані до апаратів або мають складну терапію. Всі медичні послуги для них безкоштовні. Окрім цього, у “Місті добра” облаштували скляну терасу для того, аби діти, які приєднані до апаратів і не можуть виходити на вулицю – мали змогу бачити природу. Для цього ботаніки спеціально висадили терапевтичний сад, який квітує цілий рік.

У медичному центрі з дітьми працюватиме 15 лікарів. Любов Душкова – одна з них. У фахівчині – шестирічний досвід роботи з пацієнтами, які мають фізичні порушення.
“За свій досвід я мала найменшу дитину, якій три тижні було. І він до мене прийшов без рефлексів і і зонтами в носику, животику. В нього не було навіть дихального рефлексу. Але на сьогоднішні день цій дитині чотири роки і він з допомогою пересувається на ходунах”, – розповідає вона.

“Місто добра” – це благодійний всеукраїнський проєкт підтримки дітей та матерів. Наразі подібних шелтерів в країні не має. Тернополяни, які перебувають у складних життєвих обставинах, також можуть звернутися до фахівців прихистку та отримати необхідну допомогу.