додому освіта Документи до ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації прийматимуть з 1 до 20 липня

Документи до ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації прийматимуть з 1 до 20 липня

441

Вступна кампанія у вищі навчальні заклади стартує в Україні 1 липня. Це спекотна пора і для випускників дев'ятих класів. Їм документи у вищі навчальні заклади І та ІІ рівня акредитації подати потрібно до 20 липня.

Документ, що засвідчує особу, його копія, медична довідка, документ про освіту та шість фотокарток розміром 3 на 4 – такий перелік документів для вступу у вищий навчальний заклад. Якщо необхідні особливі умови зарахування, це також треба підтвердити довідкою. Абітурієнт може подавати документи як особисто, так і за допомогою електронної системи.

З 1 до 20 липня вступники у виші І та ІІ рівня акредитації мають заповнити заяву на вступ. А вже з 21 числа їх чекають вступні випробовування. Є цьогоріч у правилах прийому виші і деякі зміни. Стосуються вони саме навчальних закладів І та ІІ рівня акредитації. Випускники 11 класу, які подають документи в училище, технікум чи коледж, можуть вступати одразу на другий курс.

– Як правило, у вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації на першому курсі проходить основне навантаження на здобуття повної загальної середньої освіти, – розказує директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА Іван Запорожан. – Абітурієнт, який здавав у третій-четвертий рівень у в університети чи інститути і не пройшов по відбірковому конкурсі, то він спокійно може подавати документи в коледж і зараховуватися, наприклад, на другий курс цього коледжу для здобуття рівня молодшого спеціаліста.

Екзаменуватимуть знання вступників училищ та коледжів до 31 липня. Тоді найкращих за рейтингом рекомендуватимуть на зарахування на державну форму навчання. Перший список рекомендованих вивісять 1 серпня, другий – 5 серпня і третій – 8 серпня. А не пізніше 11 серпня відбудеться і саме зарахування.