Головна культура Документальну виставку, присвячену Папі Римському Іоану Павлу ІІ, відкрили у Держархіві Тернопільської...

Документальну виставку, присвячену Папі Римському Іоану Павлу ІІ, відкрили у Держархіві Тернопільської області

325

Документальна виставку, присвячену Папі Римському Іоану Павлу ІІ відкрили у Держархіві Тернопільської області. 27 квітня цього року Іоана Павла ІІ причислили до лику святих. Ініціатором присвятити цій події відповідну виставку у Тернополі стала міська організація Спілки Української Молоді, оскільки вважається, що діяльність саме цього Папи Римського була пов'язаною і неабияк вплинула на Україну та українців.

Виставка "Великий Понтифік", присвячена канонізації до лику святих Папи Івана Павла ІІ, для Держархіву Тернопільскої області є унікальною. Із того, що належить архіву, тут лише частина світлин. Більшість же експонатів для виставки надали активісти міської організації Спілки Української Молоді. Чимало цікавого й представленого для огляду вперше. Зокрема – офіційна фотографія Папи Римського Івана-Павла ІІ з нагоди першого року його перебування на престолі св.Петра, срібна пам’ятна медаль з нагоди візиту Понтифіка до України в 2001 році, одна з вервичок, які Папа Римський вручав під час аудієнцій, карта паломника, спеціальне видання італійської преси, присвячене процесу причислення до лику святих Папи Івана ХХІІІ та Папи Івана-Павла ІІ – і це не увесь перелік експонатів.

– Це і його герб особистий в шкіряній обгортці, також представили запрошення на Божественні літургії 2001 року, коли Іван Павло ІІ перебував в Україні. Також в експозиції є збірка віршів, які писав Кароль Войтила впродовж свого життя, і вони теж перекладені українською мовою. Ми знаєм, що Іван Павло ІІ з особливим почуттям ставився до України, – розповідає директор Держархіву Тернопільської області Юрій Гумен.

"Проведення цієї виставки дасть нагоду ще раз усвідомити, що святі – поруч з нами. І кожен, хто наслідуватиме їхній життєвий приклад, зможе наблизитися до Царства Небесного", – кажуть організатори виставки. Експозиція "Великий Понтифік" у Держархіві Тернопільської області діятиме впродовж місяця. Після цього частину із представлених експонатів члени Тернопільської міської організації Спілки Української Молоді подарують у власність державного архіву.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here