додому благоустрій Додаткове освітлення переходів спрямоване виключно на зебру і відрізняється від вуличного

Додаткове освітлення переходів спрямоване виключно на зебру і відрізняється від вуличного

416

vlcsnap-2015-01-14-15h22m03s52Світло на захист пішоходів. У Тернополі облаштували додаткове освітлення пішохідних переходів на центральних вулицях. Воно, кажуть у комунальному підприємстві «Тернопільськсвітло», спрямоване виключно на зебру і відрізняється від вуличного кольором, тому в темну пору доби допоможе пішоходам краще орієнтуватись, де їм переходити вулицю, а водіям – звертати більше уваги на переходи.

Кожна із трьох “зебр” на вулиці Київський у Тернополі – з обновками. Над ними крім вуличних ліхтарів – додаткові лампи. Безпека пішоходів – понад усе, вирішили міські чиновники і взялись облаштовувати додаткове освітлення пішохідних переходів. Об’їздили місто і склали список.

– Наші світильники «Тернопільміськсвітла» розміщені високо і освічують територію вулиці. А якщо ближче до пішохідного переходу, то людей, які переходять вулицю, особливо в вечірній час, ще й в таких умовах як дощ, вітер чи туман, людей не видно, – розповів директор КП «Тернопільміськсвітло» Олег Ліхіцький.

У «Тернопільміськсвітлі» кажуть, додаткові світильники обладнали, в першу чергу, у тих місцях, де у темний період доби жвавий рух транспорту та багато пішоходів, тобто на на центральних вулицях, як от Руській, Бережанській, Київській, Тарнавського, проспектах Злуки та Бандери тощо. Загалом, за 2013-й та 14-й роки освітили майже 60 пішохідних переходів. План на 2015-й – ще майже 30.


Оптика у таких лампах – вузька, тобто спрямована виключно на зебру, а світло відрізняється від вуличного кольором, воно не жовте, а біле. В темну пору доби це допомагає пішоходам краще орієнтуватись, де їм переходити вулицю, а водіям – звертати більше уваги на переходи. Споживає така лампа стільки ж електроенергії, як і звичайна вулична, кажуть комунальники. А от освітлювальні прилади на сонячних батареях, які давно використовують в Європі, для нас поки задорого, каже Олег Ліхіцький.

– В нас є один пішохідний перехід на вулиці Микулинецькій, в кінці. Знак «пішохідний перехід» освічується лампами і живиться від сонячних батарей. Друге місце – вулиця Об’їзна на перехресті з Микулинецькою. Там теж ми з двох сторін поставили такі знаки, які вночі освітлюються від сонячних батарей.