додому Новини Добровільно здати незаконну зброю протягом місяця можуть мешканці Тернопільщини

Добровільно здати незаконну зброю протягом місяця можуть мешканці Тернопільщини

519

zbroyaЗ 1 по 30 квітня на Тернопільщині проходить місячник добровільної здачі зброї. Його проводять, аби протидіяти незаконному розповсюдженню зброї та вибухівки.

Як розповів старший інспектор дозвільної системи обласної міліції Степан Джинджиристий, чимало жителів Тернопільщини продовжує незаконно зберігати у себе вдома небезпечні предмети. Минулоріч правоохоронці порушили понад 170 кримінальних проваджень за фактами незаконного зберігання зброї та вибухових речовин.

Серед поширених правопорушень – невчасна здача зброї, яку зберігають родичі померлих власників. Нагадуємо, згідно з діючим законодавством, таку зброю рідні  повинні протягом п’ятиденного терміну здати в органи внутрішніх справ на тимчасове зберігання до вирішення питання щодо успадкування майна.

Правоохоронці застерігають: подбайте про те, щоб уникнути кримінальної відповідальності, адже за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами законом передбачене покарання – позбавлення волі до 5 років. Добровільна здача зброї, боєприпасів та вибухівки звільняє від будь-якої (кримінальної чи адміністративної) відповідальності. Скористайтесь наданою можливістю під час місячника добровільної здачі зброї.

З питань здачі, придбання чи реєстрації зброї, спецзасобів, звертайтеся у підрозділи дозвільної системи органів внутрішніх справ за місцем проживання. Детальнішу інформацію можна отримати за номерами телефонів у Тернополі 27-13-11 та 27-13-96.