додому суспільство До виконання Указу “Про часткову мобілізацію” уже приступили на Тернопільщині

До виконання Указу “Про часткову мобілізацію” уже приступили на Тернопільщині

301

До виконання Указу "Про часткову мобілізацію" уже приступили на Тернопільщині. Сьогодні відповідна нарада відбулась у облдержадімінстрації, а до кінця дня подібні наради проведуть в усіх райцентрах. Перед керівництвом області стоїть завдання мобілізувати людей і транспорт.

– Система оповіщення у Тернопільській області на даний час спроможна доводити сигнали оповіщення. Організоване цілодобове чергування на всіх рівнях від облдержадміністрації до райдержадміністрації. Для всіх чергових закладені пакети з умовними сигналами і інструкції щодо користування ними. Також прийнято рішення про розгортання системи подачі мобілізаційних ресурсів,  забезпечення паливно-мастильними матеріалами, харчуванням і медичним забезпеченням, – каже голова Тернопільської ОДА Олег Сиротюк.

На Тернопільщині виявили бажання захищати країну від окупантів близько 1700 людей. Також силами військоматів проведено контрольне оповіщення понад 3,5 тисяч військовозобов'язаних. 

– Кожен представник чоловічої статі зобов'язаний прийти у військовий комісаріат, щоб уточнити свій порядок дій. Це передбачається нашим українським законодавством. Однозначно, що ми будемо розсилати повістки, але людина у семиденний період має прибути у військовий комісаріат і уточнити свій порядок дій, – пояснює полковник, тимчасово в.о. Тернопільського обласного військового комісара Володимир Катинський.

Куди направлять тернопільських військових – інформації немає.

– Що стосується відправки чи не відправки в Крим, то я вам не можу цього сказати, бо на сьогодні визнані військові частини і місця формування, знаходження їх на території України – це інформація, якою володіє верховнокомандувач і генеральний штаб. Я просто реально не маю такої інформації. Ті військові частини, які дислокуються на території області, то вони будуть виконувати ті завдання, які їм поставить генеральний штаб і верховнокомандувач, – говорить Володимир Катинський.

Очільник області закликав усіх мешканців не поширювати в інтернеті фото, відео чи будь-яку інформацію про передислокацію українських військових. Така інформація стане послугою для окупантів. Олег Сиротюк також закликав не панікувати:

– Люди не повинні панікувати. Ми зараз не є в стані прямої військової агресії. Зараз проводяться заходи з часткової мобілізації для того, щоби на всій території української держави армія була приведена у стан готовності. Це є підготовчі заходи. Люди не повинні панікувати, бо зараз зовсім інший стан. Треба розуміти, в яких умовах ми перебуваємо. Зараз треба зорганізовуватись, бути відповідальними.