додому духовність До військових Тернополя привезли ікону та мощі святих

До військових Тернополя привезли ікону та мощі святих

778

Ікону святого Рівноапостольного великого князя Володимира і мощі святого священномученика Володимира Богоявленського Митрополита Київського сьогодні привезли в Тернопільську війському частину. З благословення Блаженнішого  Володимира – Митрополита Київського і всієї України, предстоятеля Української Православної церкви, із згодою Міністерства оборони в Україні відбувається хресний хід з цими святинями.

Сьогодні християни вшановують пам'ять священномученика Володимира Богоявленського. Дев'яносто п"ять років тому – 7 лютого, 1918 року озброєні люди ввірвалися в покої митрополита Володимира і після знущань над ним вивели за стіни Лаври і розстріляли. Перед смертю архіпастир звершив молитву, благословив своїх убивць і сказав: „Господь вас хай простить”. Поховали митрополита Володимира в Хрестовоздвиженському храмі, що на території Ближніх печер Києво-Печерської Лаври. А в лику святих архіпастиря-сповідника прославили влітку 1992 року. Того ж року відкрили для вшанування і його чесні мощі. Сьогодні у Тернополі у військову частину привезли ікону святого Рівноапостольного великого князя Володимира і мощі святого священномученика Володимира Богоявленського Митрополита Київського.

– Рівноапостольний князь Володимир являється Небесним Покровителем всього воїнства Христового. Зараз ми помолимося Богу і Матері Божій, цим святим угодникам, попросимо у них допомоги і захисту, щоб наше військо було мужнім, стійким, добросовісно виконувало великий обов'язок, покладений на нього, а саме захист нашої вітчизни, – розповідає настоятель Тернопільського собору Віри, Надії, Любові та їх матері Софії протоієрей Степан Балан.

Аби молитовно схилитися перед святим образом святого Рівноапостольного великого князя Володимира і нетлінними мощами святого священномученика Володимира Богоявленського Митрополита Київського чимало вірян приходять у храми та місця, куди привозять ці святині. Люди отримують велику благодать і радість. Кожна така зустріч дарує надію на духовне й фізичне зцілення.

– Молимося, щоб в наших серцях була віра Христова, щоб ми виконували заповіді Божі, щоб серед нас була любов, злагода, мир. Щоб Боже благословіння було над всіма нами довгі роки земного життя, аголовне ми просимо, щоб після земного життя всі ми сподобалися і в вічнім Царстві Небесному, – каже протоієрей СВтепан Балан.

Після Тернополя святині повезли у військову частину Володимира-Волинського.