додому суспільство До відзначення 200-річчя з дня народження Шевченка у 2013 році на Тернопільщині...

До відзначення 200-річчя з дня народження Шевченка у 2013 році на Тернопільщині вже розробили заходи

502

Вшанування Тараса Шевченка на Тернопільщині поклало початок відзначенню двохсотліття з дня народження Великого Кобзаря. Заходи відбуватимуться впродовж всього 2013 до березня 2014 року, каже обласна влада. План цих заходів уже розробили.

Григорій Шергей, начальник управління культури Тернопільської облдержадміністрації: "Один із найбільших заходів культурно-мистецьких, які ми плануємо, це літературно-мистецьке свято "В сім'ї вольній новій", яке розпочнеться 26 травня великим дійством на Театральному майдані за участі і духових оркестрів, і хорових колективів, і відомих поетів, письменників".

Серед задуманого владою до двохсоліття генія українського народу – створити своєрідну карту-путівник місць, пов'язаних із Шевченком. Тернопільщина – одна з небагатьох тепер областей України, де побував і працював Тарас Григорович, і де встановлено йому чимало пам'ятників.

Юрій Желіховський, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації: "В першу чергу це, якщо можна так сказати, провести так звану паспортизацію всіх пам'ятних місць, пам'ятних знаків, пам'ятників, місць перебування на теренах Тернопільщини, створити своєрідну мапу, щоб вона була видна наочно, випустити".

І нинішнє покоління українців і тернополян, за задумом обласної влади, матиме шанс внести свій вклад у монументальне вшанування Великого Кобзаря до його двохсотліття.

Григорій Шергей, начальник управління культури Тернопільської облдержадміністрації: "Управління культури також дивлячись у наступний 2014 рік має намір оголосити конкурс на створення проекту на встановлення пам'ятного знака на честь 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Ми плануємо його встановити у Тернополі. Я думаю, що скульптори, архітектори візьмуть активну участь у цьому заході і ми будем мати теж таку  нагоду прилучитися до увічнення пам'яті Тараса Григоровича Шевченка".