додому благоустрій До Великодня цвинтарі Тернополя будуть чистими

До Великодня цвинтарі Тернополя будуть чистими

479

Тернополяни, готуючись до Великодня, прибирають домівки та наводять лад на кладовищі. Погода цьому сприяє, тож прибирати на могилах вони почали з початку тижня. Готують кладовище до свят і комунальники – прибирають територію та щодня вивозять сміття. У комунальному підприємстві "Ритуальна служба" запевняють, до Великодня цвинтарі будуть чистими.

На могилах рідних тернополяни прибирають, прополюють траву та підфарбовують пам'ятники. Старі вінки замінюють новими. Тернополянка Марія Йосипівна теж напередодні Великодня впорядковує могилу. Тут поховані її батьки. Жінка розповідає, догляд за могилами рідних – обов'язок кожної людини і того ж навчає своїх дітей та онуків.

– Треба підтримувати ту традицію, і треба дітей повчати, щоб вони цією самою дорогою продовжували ті наші всі традиції, започатковані ще нашими батьками і дідами, – розповідає Марія Йосипівна, яка прибирає на могилі батьків.

Робота кипить і в комунальників. До свят необхідно прибрати на Микулинецькому кладовищі, у Підгородньому, а ще в Пронятині  і Кутківцях. Тож начальник "Ритуальної служби" закликає тернополян  не лише прибрати на могилах родичів, а й там, де за могилою доглянути уже нікому.

– Прохання прибирати на могилах родичів, не забувати. А якщо є можливість і бачать, що неприбрана сусідня могилка, то можна теж трошки поприбирати, бо "Ритуальна служба" не справляється з таким великим об'ємом роботи, – каже начальник СКП "Ритуальна служба" Сергій Тлумацький.