додому Новини До трійки кандидатів у депутати, за яких проголосували б тернополяни, увійшли Олексій...

До трійки кандидатів у депутати, за яких проголосували б тернополяни, увійшли Олексій Кайда, Тарас Пастух та Андрій Шевченко

541

vlcsnap-2014-10-15-13h54m19s54До трійки кандидатів у депутати, за яких проголосували б тернополяни, якби парламентські вибори були б вже, увійшли Олексій Кайда, Тарас Пастух та Андрій Шевченко. Результати дослідження оприлюднив Центр з інформаційних проблем територій Національної академії наук України. Опитування провели із власної ініціативи, аби зясувати думку населення після революції Гідності та показати реальні цифри на фоні “сфабрикованих”.

Соціологічне опитування провів із власної ініціативи Центр з інформаційних проблем територій Національної академії наук України у Тернополі. Тривало воно із 4 до 7 жовтня, всього методом телефонного опитування дізнались думку 570 респондентів. Похибка – 1,%. Дослідження охопило різновікові соціальні групи: робітники, інтелігенція, службовці, пенсіонери. Їх запитали: “Якби зараз були парламентські вибори, за кого із можливих кандидатів у депутати Верховної рали по Вашому округу Ви б, швидше за все, проголосували?”

– Згідно наших даних на 1 місці представник ВО «Свобода» Олексій Кайда, який має 23,7%, на 2 місці Тарас Пастух, який має 21,8%, представник радикальної партії Олега Ляшка Андрій Шевченко, 6%, Іван Ковалик від Народного фронту 4.6%, Віталій Максимов 2,7%, Катерина Бойко від Правого сектору – 1,4%, Анатолій Вихрущ від Народного Руху – 1,3%. Решта набрали менше 1%, – говорить заступник директора Центру з інформаційних проблем територій НАН України Роман Соломонюк.


Найбільше тернополян ще не визначились зі своїм вибором – 38%. До слова, ще минулого тижня ця цифра була меншою чи не на 1%. Соціологи пояснюють це тим, що ніким не представлена «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка, тому його прихильники ще обирають між наявними кандидатами. Найбільшу підтримку наразі отримують кандидати, які роблять акцент на двох темах: оборона країни та боротьба із корупцією. Місцеві проблеми ж цих виборів відійшли на задній план.