Головна духовність До Тернополя прибуде чудотворна ікона Холмської Божої Матері

До Тернополя прибуде чудотворна ікона Холмської Божої Матері

364

У четвер, 7 листопада, Тернопіль вже вдруге зустрічатиме Холмську Чудотворну ікону Матері Божої. Зустріч святині відбудеться на майдані Перемоги, що на масиві «Дружба», об 11.30. Далі хресним ходом її пронесуть до Хреста на Набережній Тернопільського ставу, де відслужать молебен до Пресвятої Богородиці. Рух через дамбу частково перекриють. Далі Холмська ікона перебуватиме в тернопільських храмах. Яких саме і скільки днів буде ікона в Тернополі – наразі узгоджують в Тернопільській єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Холмська чудотворна ікона Матері Божої має не лише надзвичайну історію, а й невичерпну цілющу силу. Її не раз втрачали, знаходили, рятували, переховували, за неї боролися. Ікона перебувала і в руках монголо-татар, і поляків. Найдраматичнішим для ікони було ХХ століття. До наших днів Холмський Чудотворний образ зберегла дочка одного священика у Луцьку. Далі святиню передали в музей, де її реставрували.

Отець Олег Гах, речник Тернпільської єпархії УПЦ Київського Патріархату: "Найперше і найбільш відоме літописне чудо, яке зафіксоване через посередництво Холмської Ікони Божої Матері, відбулось у 1261 році, коли орди Бурундая – татарського хана – нападали на місто Холм. Іговориться про те, що в місті проживали 2 благочестиві княжні, які вже бачили, що у війська вже немає можливості побороти тих ворогів. Вони винесли на укріплення міста цю ікону і вороги наче були введені в оману, місто ніби віддалялось від них. І вони в паніці почали тікати".

За посередництвом цього образу Пресвятої Діви зафіксували понад 700 чудес. Цього року 7 листопада Холмську чудотворну ікону Матері Божої уже вдруге зустрічатимуть на майдані Перемоги у Тернополі. Далі – хресним ходом святиню пронесуть до Хреста на Набережній Тернопільського ставу, де відслужать молебень до Пресвятої Богородиці.

Отець Олег Гах, речник Тернпільської єпархії УПЦ Київського Патріархату: "З благословення керуючого єпархією архиєпископа Тернопільсько-Кременецького і Бучацького Нестора, а також за сприяння Свято-Троїцького духовного центру та при підтримці міського голови Сергія Надала, ікона перебуватиме у Тернополі. Її урочиста зустріч відбудеться 7 листопада, початок об 11.30. Місце – масив Дружба, майдан Перемоги. Далі – урочистою ходою перенесуть до Хреста на Набережній ставу, де буде відслужений молебень до Пресвятої Богородиці".

У яких саме тернопільських храмах і скільки днів перебуватиме ікона в Тернополі наразі узгоджують в Тернопільській єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here