додому духовність До Різдва Христового по-особливому готуються в Зарваниці

До Різдва Христового по-особливому готуються в Зарваниці

786

До Різдва Христового по-особливому готуються в Зарваниці. Впродовж століть це духовний християнський центр, вічно живе джерело, до якого приходять люди, аби набратися сили і очиститись. Цього року в Зарваниці традиційно встановлять шопку в Парафіяльному храмі, а біля Собору Зарваницької Божої Матері буде вертеп із живими тваринами.

До Зарваниці щороку приходять прочани на відпусти і прощі, які тривають від свята Великомученика Юрія до Святої Покрови. Впродовж року люди намагаються знайти духовну обнову, прийняти Божі ласки у місці, де з'явилася  Божа Матір.

– Впродовж року людина намагається знайти ту духовну обнову, відновити Божі ласки, прийняти їх і якнайкраще провести той час, щоб не робити таких коротких зустрічей з Богом,але щоб Бога запросити повністю, цілком, на кожен день, на кожну хвилю у своє життя. Особливо це відчувається у часі Різдвяних свят, – розповідає адміністратор храму, де знаходиться Чудотворна ікона Зарваницької Матері Божої отець Володимир.

До величного свята Різдва Христового в Зарваниці готуються по-особливому. У Парафіяльній церкві Пресвятої Тройці та Покрови Пресвятої Богородиці встановлять шопку в національному стилі. А біля собору Зарваницької Божої Матері вже традиційно буде шопка з живими тваринами.

– Діти спільно з своїми батьками приходячи сюди застановляються над роздумами повертаючись у те минуле, коли народжується Боже дитя, Божий Син, Ісус Христос. І саме де, – в убогості, правда, але – серед живих, – каже отець Володимир.

Атмосфера Різдвяного вертепу допомогає кожній людині наблизитися до того місця, де народився Ісус, відчути велику радість народження Спасителя. Тоді людське серце, сповнене миром та спокоєм, стає наче духовним Вертепом.

– Ці шопки, де є живі звірятка дають особливе таке пережиття. Вони справляють велике враження на дітей, а також і на дорослих. Бо вони пізніше приходять, цікавляться, розпитують звідки були такі думки, чому саме так: живий серед живих? – розказує отець Володимир.