додому Новини До педагогічного університету Тернополя “прилетіли” журавлі

До педагогічного університету Тернополя “прилетіли” журавлі

988

vlcsnap-2016-03-22-15h38m51s540До педагогічного університету Тернополя прилетіли журавлі. Здавна вважалося, що прихід весни несуть на своїх крилах лелеки. Справжніх вісників весни викладачі та студенти вузу ще не зустріли, а от звеселити око собі та перехожим вирішили паперовими птахами. Над проектом трудилися студенти відділення дизайну близько тижня. Наразі понад сто паперових журавликів оселилися на віттях дерев на подвір’ї університету.

У рамках громадської ініціативи “Розмалюєм світ кольором надій” студенти та викладачі педагогічного університету Тернополя кафедри дизайну створили понад сто паперових журавлів. Таким чином молоді люди вітають усіх з приходом весни і закликають справжніх лелек прилетіти до Тернополя.

– Ми взяли це з японської культури. В них це називається паперові журавлики і вважається, якщо ти склав тисячу журавликів, то ти відносно щаслива людина. Ми починаємо складати журавлики. Передаємо ініціативу, складайте всі. І реально піднімаємо настрій один одному, – розповідає доцент кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх викладання Марія Маркович.

– Це досить простий спосіб виготовлення – звичайний симетричний спосіб вирізання лелеки. Потім скріплюється степлером і навішується на ниточку, – додає кандидат мистецтвознавства, викладач кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх викладання Світлана Вольська.

Роксолана Гульман, студентка групи Д – 25, показує:

– Це лелека. Ми робили його з відхідних матеріалів. Основа- плівка від аракалу – матеріал цупкий , він не змокає. Простоїть відносно довго. Вирізали від трафарету.

Оформлення дерев паперовими жураликами – не єдиний проект громадської ініціативи “Розмалюєм світ кольором надій”. На їхньому рахунку – немало мистецьких акцій. Уже кілька років поспіль активісти прикрашають наше місто писанками до Великодніх свят. Цьогоріч у планах – майстер-класи з писанкарства, які розпочнуться на початку квітня.