Головна Новини До кінця року українці сплачуватимуть”військовий збір”

До кінця року українці сплачуватимуть”військовий збір”

514

vlcsnap-2014-08-05-18h28m05s30Півтора відсотка – такий розмір додаткового податку відтепер сплачуватимуть українці із своїх зарплат. За це наприкінці липня проголосували депутати Верховної Ради більшістю голосів. Це так званий “військовий збір”, який мають використати на оборону країни. Військовий податок відповідно до закону діятиме до кінця цього року.

Верховна Рада України погодилася з пропозицією Кабінету міністрів ввести тимчасовий, до 1 січня 2015 року, загальнодержавний півторавідсотковий “військовий збір”. Підписані в п’ятницю президентом Петром Порошенко поправки до Податкового кодексу та зміни до держбюджету на 2014 рік вступили в силу в неділю, 3 серпня. Тепер усі, хто отримує зарплату, зобов’язані додатково сплатити ще 1,5% податків.

– Об’єктом оподаткування є доходи фізичних осіб у формі заробітньої плати, а також інших заохочувальних компенсаційних виплат або інших виплат, що виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за договорами цивільно-правового характеру. Також доходи у вигляді виграшу в державну та недежавну лотерею, виграш гравця отриманий від організатора азартної гри, – розповідає начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів у Тернопільській області Володимир Брудко.


На стипендії, пенсії чи інші соціальні виплати півторавідсотковий податок не поширюється. Приходити в податкову і окремо сплачувати “військовий збір” не потрібно. За це відповідає сам роботодавець.

– Порядок нарахування, утримання та сплати військового збору до бюджету передбачено за аналогією, як податок на доходи фізичних осіб. Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату до бюджету військового збору з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку, – каже Володимир Брудко.

За оцінками Міністерства фінансів України, введення “військового збору” дозволить зібрати додатково дві цілих дев’ять десятих мільярдів гривень для фінансування оборони України. Півтора відсотка із зарплати – для однієї людини сума начебто невелика: з однієї тисячі – 15 гривень. У Головному управлінні Міндоходів у Тернопільській області кажуть, що за їхніми підрахунками тепер щомісяця з нашої області “військового збору” в державну казну буде надходити близько семи мільйонів гривень.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here