додому здоров'я До кінця року планують завершити реконструкцію обласного перинатального центру “Мати і дитина”

До кінця року планують завершити реконструкцію обласного перинатального центру “Мати і дитина”

410

У Тернополі планують до кінця року завершити реконструкцію обласного перинатального центру "Матері і дитини". Про це заявив директор департаменту охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації. Уже закупили необхідне медичне обладнання. Залишається завершити ремонт.

Тернопільський обласний перинатальний центр "Матері і дитини" був одним із перших закладів такого типу в Україні. Сьогодні він включений у всеукраїнський проект "Нове життя" та проходить реконструкцію.

Світлана Геряк, завiдувач кафедри акушерства та гінекології №2 ТДМУ ім.І.Горбачевського: "Перший в Україні був створений перинатальний центр. І це був наш у Тернополі перинатальний центр. Те, що зараз проходить у ньому реконструкція. Робиться для того, щоб тих маленьких діток, які кілька років тому ми дали їм шанс на життя з 22 тижнів вагітності можна було виходити, дати їм здорове майбутнє, а не лише їхнє життя".

Бюджет проекту складає 37 з половиною мільйонів гривень. З них 25 з половиною мільйонів – на реконструкцію приміщення, а 12 мільйонів  – на медичне обладнання. Реалізація проекту педбачає також співфінансування з місцевого бюджету, розповідає директор департаменту охорони здоров'я. У минулому році перерахували з бюджету Тернополя більше мільйона гривень.

Руслан Мостовий, директор департаменту охорони здоров'я Тернопільської ОДА: "Для завершення проекту потрібно 10,5 мільйонів. З них 3,9 млн. – це мають бути кошти місцевого бюджету, що має складати від 25% до 30% в загальній вартості, як і в реалізації всіх проектів співфінансування з місцевого бюджету".

Медичне обладнання для перинатального центру на суму 12 мільйонів гривень уже закупили, коментує Руслан Мостовий. Лікарі вже зараз використовують його у своїй роботі. А от як швидко закінчиться реконструкція перинатального центру залежть від фінансування.

Руслан Мостовий, директор департаменту охорони здоров'я Тернопільської ОДА: "Питання ускладнене неприйняттям обласного бюджету, де передбачено на цей рік співфінансування. Питання фінансування національних проектів і вони, як правило, проходять у видатки розвитку в другій частині року. Я думаю, що питання стоїть на контролі. Його реалізація з позиції сьогоднішнього дня цілком ймовірна".