додому духовність До ікони Зарваницької Божої матері можна буде помолитись у греко-католицьких храмах Тернополя

До ікони Зарваницької Божої матері можна буде помолитись у греко-католицьких храмах Тернополя

621

За мир і недопущення війни тернополяни цілодобово моляться біля Зарваницької ікони Божої Матері. Святиню привезли із Зарваниці до Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. Там вона перебуватиме до вівторка, далі до ікони можна буде помолитися і приступити практично у всіх греко-католицьких храмах Тернополя.

Цілодобові молитовні чування за мир та недопущення війни біля Зарваницької Чудотворної ікони Божої Матері відбуваються в Архикатедрі. Святиню привезли із Зарваниці з благословення Архиєпископа та Митрополита Тернопільсько-Зборівського Кир Василія Семенюка. В час, коли Україна опинилася фактично в умовах війни, священики закликають до посиленої молитви та посту.

– Дай Боже, щоб нашою зброєю, в тій ситуації, яка є, не був автомат чи пістолет, а була молитва. Це не зброя сили, це зброя любові. Це не зброя нападу, а зброя захисту і миру. Тому ми маємо зараз бути сильними, але сильними в молитві, в пості. Ніхто ніколи нас не переможе як ми будемо єдині, як ми будемо з Богом, як ми будемо молитися. На Службі  Причастя приймати обов'язково, жертвувати піст за Україну, молитися на вервиці вдома, в церкві, – каже cвященик Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці отець Орест Павліський.

Можливо Бог допускає таку ситуацію в Україні, каже отець Орест, аби кожен змінився, став кращим та сильнішим.

– Щоб кожен з нас знайшов в собі щось те, що десь заховалося, можливо, в комусь є патриотизму більше, ніж він це проявляє, можливо, хтось більше любить своїх ближніх, ніж це показує. Можливо, кожному з нас Бог дає шанс стати кращими. Тоді молитва кожного з нас буде сильнішою, бо, просячи, ми повинні заслуговувати на те, що ми просимо. Господь Бог – він добрий батько, якщо ми будемо мінятися, будемо ставати кращими, не будемо грішити, не будемо один одного ображати, наша молитва буде мила Богові. Господь буде її приймати. Тоді внесемо свою лепту, говорить отець Орест.

Зарваницька Чудотворна Ікона Матері Божої в Архикатедрі перебуватиме до завтра. О 17:30 святиню перенесуть в храм Зарваницької Божої Матері в Старому парку. Далі до чудотворної ікони можна буде помолитися в усіх греко-католицьких храмах Тернополя.

 

18-19 березня – храм Матері Божої Зарваницької (Старий парк)

19-20 березня – храм св. Івана Богослова (проспект Злуки)

20-21 березня – церква Святого Духа (вул. Тарнавського)

21-22 березня – храм св. архистратига Михаїла (вул. 15 квітня)

22-23 березня – храм Всіх святих українського народу (вул. 15 квітня)

23-24 березня – храм св. апостола Петра отців-францишкан (масив «Аляска»)

24-26 березня – храм Матері Божої Неустанної Помочі (бульвар Данила Галицького)

26-27 березня – храм Різдва св. Івана Хрестителя (вул. Довженка)

27-28 березня – храм Пресвятої Трійці (вул. Чайковського)

28-29 березня – храм Успіння Пресвятої Богородиці (вул. Князя Острозького)

29-30 березня – храм св. Йосафата (вул. Лучаківського)

30-31 березня – храм Софії Премудрості Божої (вул. Кривоноса)

31 березня – 1 квітня – храм св. Володимира і Ольги (вул. Пилипа Орлика, масив «Дружба»)

1-2 квітня – храм св. Пантелеймона (вул. Бережанська)

2-3 квітня – храм Перенесення мощей св. Миколая (вул. Миру-Карпенка)

3-4 квітня – храм св. Андрія Первозванного (вул. Чернівецька)

4-5 квітня – храм св. Василія Великого (Новий світ)

5 квітня, ввечері, ікону повернуть до собору, де 6 квітня відбудеться урочиста віднова посвяти всього українського народу під покров Матері Божої. Передавання ікони супроводжуватиметься молитовною хресною ходою вулицями Тернополя.