додому Новини До холодів та снігу готові тернопільські комунальники

До холодів та снігу готові тернопільські комунальники

567

vlcsnap-2015-11-18-11h53m31s585У Тернополі готові до початку зими. Найперше, вдалось належно та вчасно розпочати опалювальний період. Окрім цього, до холодів та снігу готові і комунальники. Є вся необхідна техніка для прибирання, достатньо і піщано-соляної суміші для посипання доріг. У цьому тернополян запевняє влада міста.

Підготувати місто до зими найперше означає забезпечити квартири житлових будинків теплом. Тернопіль із цим завданням справився. Опалювальний період цього року розпочали завчасно, 9 жовтня. Спочатку у школах, садочках та лікарнях, а далі батареї потепліли і в житлових будинках. У попередні роки традиційно тепло з’являлось в оселях тернополян з 15 жовтня.

– Що стосується водопостачання і теплопостачання, теж підприємства готові до періоду мінусових температур, це стосується і аварійних бригад, і проведення ремонту на мережах. Тому що в період низьких температур йде промерзання грунтів і відповідно ймовірна аварія довше ліквідовується, – розповів заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський.

Взимку один з найбільших клопотів – розчищення та посипання доріг і тротуарів. Із цим проблем у комунальників бути не повинно, запевняють в управлінні ЖКГ. Для прибирання снігу є вся необхідна техніка, достатньо і піщано-соляної суміші для посипання доріг. Нині, в очікуванні ожеледиці, у місті уже розставили спеціальні ящики.

– Ящики уже частково розставлені, тут бачимо, по центру, біля зупинок. На жаль, не придбали ті ящики, які б ми хотіли, пластикові, але трохи дорого вони коштують. Що стосується самої суміші, буде піщано-сольова суміш і десь будемо використовувати відходи з теплоенергостанції, це з бурштинської ТЕЦ, відходи від спалювання вугілля. Можливо вони викикають нарікання, тому взуття чорне, але насправді вони краще тримаються, – каже Владислав Стемковський.

Готові до зими й усі комунальні підприємства міста. А заощадливі тернополяни, які зголосились взяти участь у «Програмі енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації будівель житлового фонду» продовжують утеплювати будинки. Нині, зокрема, роботи тривають на вулицях Лучаківського, 12а, Текстильній, 2 та Оболоня,19.