додому Новини До Дня незалежності Україна та Польща випустять спільну монету

До Дня незалежності Україна та Польща випустять спільну монету

593

24 серпня 2023 року в обіг вводять спільний набір із двох срібних пам’ятних монет “Дружба та братство – найбільше багатство”. 

Про це повідомили на сайті Національного банку України.

Спільний випуск набору пам’ятних монет є продовженням багаторічної плідної співпраці між центральними банками України та Польщі.

“З початку повномасштабного вторгнення польський народ одним із перших підтримав Україну, продемонструвавши гуманізм та щиросердність, солідарність та партнерство. Дякуємо всьому польському народу за неоціненну допомогу, зокрема, за прихисток мільйонів українців, що рятувалися від жахіть війни,” – сказав Голова Національного банку України Андрій Пишний.

Унікальність спільного україно-польського набору полягає в тому, що він складається з двох срібних пам’ятних монет, які разом утворюють символічну фігуру у формі серця. Їх номінал – 10 гривень та 10 злотих. 

Загальний тираж набору – до 10 тисяч штук (по п’ять тисяч штук для кожної країни). Половину тиражу монет було виготовлено Банкнотно-монетним двором НБУ, іншу половину – Польським монетним двором (Mennica Polska S.A.).

Створив дизайн цих пам’ятних монет заслужений художник України Володимир Таран.