додому суспільство До Дня прапора 16 нових стягів отримають підшефні кораблі Чорноморського флоту

До Дня прапора 16 нових стягів отримають підшефні кораблі Чорноморського флоту

402

До Дня прапора 16 нових стягів отримають підшефні кораблі та частина українського військового флоту, а Штаб військово-морських  Збройних сил України – знамено розміром 9 на 6 метрів. Такі подарунки підготували у Тернопільській облдержадміністрації. Урочисте вручення прапорів представнику флоту відбулось сьогодні на набережній Тернопільського ставу.

Національний прапор використовують як символ держави.  У мореплавстві встановлена вимога, щоб на кораблі висів прапор, який вказує на національну приналежність судна. Це стало юридичною нормою. Забезпечити судна символікою вирішили у Тернополі. Виготовити прапори допомогли спонсори. Шефство обласної влади триває ще з 1995 року над корветом "Тернопіль", рятувально-буксирним судном"Кременець", протипожежним катером "Борщів", військовою частиною А2290. До Криму з Тернополя зазвичай відправляють продукти харчування, будматеріали.

Валентин Хоптян, голова Тернопільської облдержадміністрації: "Ми подумаємо не тільки, як ми маємо допомагати матеріально, а і про те,  що ми тут маємо готувати майбутніх моряків. Ми знаємо, що з кожним роком строкова служба у нас зменшується. І от корвет "Тернопіль", на якому служать наші моряки, там вже повністю контрактники. Тому нам потрібно тут уже готувати. Маючи три кораблі, потрібно готувати моряків у Тернополі. У нас є де це робити і є фахівці, які вміють це робити".

 А поки моряки визрівають, у Тернополі вражають черговим масштабом акції.  Прапор дев'ять на шість метрів отримає штаб військово-морських сил України. Його на посвячення винесли вихованці Коропецького військового ліцею імені Богуна. Знамено має шанси перемогти у негласних змаганнях прапорів України і Росії, переконаний Валентин Хоптян. Керівник області побував на Дні військово-морського флоту у Севастополі. Делегація керівництва флоту для обговорення подальшої співпраці приїде у вересні до Тернополя. А поки що освячені прапори передали колишньому заступнику командуючого Військово-морських сил України Оресту Марущаку. Капітан першого рангу має завдання доставити подарунок за призначенням.