додому культура До 140 річниці від дня народження Богдана Лепкого в обласному держархіві відкрили...

До 140 річниці від дня народження Богдана Лепкого в обласному держархіві відкрили виставку

511

140 річницю від Дня народження нашого земляка українського письменника, літературознавця, критика, перекладача, історика літератури, видавця, публіциста, громадсько-культурного діяча та художника Богдана Лепкого відзначатимуть в Україні  9 листопада. З нагоди ювілею в обласному Держархіві відкрили виставку "Я жив тобою, Україно".

Виставка "Я жив тобою, Україно!", представлена у держархіві Тернопільської області – своєрідний екскурс у творче життя Богдана Лепкого, насичене літературою, художнім мистецтвом і неабияким внеском у культурний розвиток України ХІХ-ХХ століть.
 
– Представлені світлини Лепкого у колі друзів, серед знайомих, рідних, близьких. Також в 1925 році Лепкий стає членом товариства "Просвіта", почесним членом цього товариства і експонується в першому розділі нашої виставки власне журнал "Календар" товариства "Просвіта" 1927 рік, в якому читачів повідомляють про те, що Лепкого удостоїли цим званням почесного члена товариства "Просвіта", – розповів головний спеціаліст держархіву Тернопільської області Тетяна Маркевич.
 
Присвячена Богдану Лепкому виставка насичена раритетними виданнями, у яких за життя публікувався цей багатогранний митець. Тут є публікації у журналах, що видавалися діаспорою у Чикаго. Представлені також прозові і поетичні твори Лепкого – в окремих книгах, а також ті, які видавалися у тодішніх Українських часописах.
 
– Напевно найцінніше, що є на нашій виставці, це є окремі прижиттєві видання. Є і ранні видання, зокрема, оповідання "В глухім куті", яке вийшло у Львові в 1903 році. Є і, напевно, одне з останніх видань, це його була така трилогія "Казка мойого життя", саме Бережани, він написав в 1941 році і це видання, яке було вийшло у Кракові, є теж в нас на виставці, – каже Тетяна Маркевич.
 
Ознайомитися із творчим життям Богдана Лепкого в обласному держархіві можна буде протягом усього листопада.о, хто робить добро. Хочеться подякувати усім священикам української греко-католицької церкви, які долучилися до цієї акції".
 
TV-4