додому культура До 1025-ї річниці хрещення Русі в Українському Домі “Перемога” відкрили виставку фотографій...

До 1025-ї річниці хрещення Русі в Українському Домі “Перемога” відкрили виставку фотографій Михайла Бенча

564

На його фотографіях – найяскравіші події та особистості церковного життя. Люди із його світлин у молитві та духовному піднесенні. До 1025-ї річниці хрещення Русі  в Українському Домі "Перемога" відкрили виставку фотографій тернопільського художника Михайла Бенча.

Усе своє свідоме життя у фотомистецтві фотограф Михайло Бенч присвятив духовній тематиці. Матеріал збирав багато років. На виставці у "Перемозі" – представив понад сотню світлин. Розповідає, що знімав усі прощі до Зарваниці, усі Хресні дороги, приїзди в Україну Папи Римського, Патріарха Мстислава та інших видатних релегійних діячів.

Михайло Бенч, фотограф, член Національної спілки фотографів України: "Я виховувався в релігійній духовній родині, від дідів-прадідів, перш за все, тільки з Богом починали, дякували Богу. Так що я стараюсь і в своїй сім'ї, родині і дітей так виховати, щоб, як кажуть у народі: "Без Бога – ані до порога".

Успіх в улюбленій справі, каже Михайло Бенч, приносить досконале знання церковних процесів та благословення, без якого не фотографує. Усі світлини на  виставці під назвою «Боже, нам єдність подай», присвяченої 1025-й річниці хрещення Русі, підготував за власний кошт, а її назва – символічна.

Михайло Бенч, фотограф, член Національної спілки фотографів України: "Це, я думаю, що в нас в Україні саме болюче, тому що кожен з нас знає, що якби була єдність починаючи з Верховної ради і закінчуючи в сім'ях і родинах, то ми б зовсім інакше сьогодні себе почували і може би інакшим шляхом і пішла Україна".

Виставка фотографій Михайла Бенча в Українському домі "Перемога" діятиме до 28 липня – річниці хрещення Русі.