додому Новини До 10-го лютого українські підприємці повинні здати звіт за 2012 рік у...

До 10-го лютого українські підприємці повинні здати звіт за 2012 рік у Пенсійний фонд

525

В Україні для підприємців закінчується термін подання звіту за 2012 рік у Пенсійний фонд. У минулі роки такий звіт потрібно було здавати до 1 квітня наступного після звітного року.  Цього року останній день здачі звітності – 10 лютого. Ці зміни стосуються підприємців на спрощеній та загальній системі оподаткування.

Станом на сьогодні звіт подали близько 65% підприємців. Ще 35%, якщо не скористаються можливістю подати звітність в останній день, 10 лютого, змушені будуть платити штраф. Це – 170 гривень. Зобов'язані подати звіт і ті підприємці, які  не вели своєї дільності. Можуть не подавати звіту у пенсійний  фонд підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та є пенсіонерами за віком або інвалідами.

– Фізичні особи-підприємці ті, які обрали спрощену систему оподаткування фактично звільняються від сплати єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком і отримають відповідно пенсію за віком, чи соціальну допомогу пенсію по інвалідності знову ж таки ця категорія на сьогодні звіт до пенсійного фонду , внесена ця зміна, не подають, – розказує заступник начальника Головного управління Пенсійного Фонду України в Тернопільській області Алла Якубовська.

Фізичні особи-підприємці, які забезпечують себе роботою самостійно, тобто науковці, літератори, юристи, викладачі, артисти, отримують дохід і не є найманими працівниками, звіт мають подати раз в рік до 1 травня. Страхувальники подають звіт, як і раніше, кожного місяця не пізніше 20-го числа.

– У випадку, якщо страхувальники у звітному періоді змінюють чи місце знаходження, чи місце реєстрації, чи місце проживання, от фізичні особи, то вони подають звіт до органу пенсійного фонду вже за новим місцем взяття  на облік. І також я хочу звернути особливу увагу для тієї категорії платників, які раніше звіт формували і надсилали поштою в органи пенсійного фонду, який надісланий поштою буде вважатися не поданим, – каже Алла Якубовська.

20 січня  цього року закінчився термін сплати єдиного соціального внеску за 2012 рік фізичними особами підприємцями. В управлінні Пенсійного Фонду України закликають, хто ще не оплатив, зробити це якомога швидше. Невиплачена сума вважається заборгованістю і буде нарахований штраф та пеня за кожен день прострочення. У 2013 році "підприємці-спрощенці" єдині соціальні внески повинні сплачувати поквартально.

– Ми націлювали здійснювати її помісячно для того, щоб було менше навантаження до сплати в кінці року. Зараз згідно, там внесено зміни в закон, в нашу інструкцію, і фактично проплата такою категорією платників здійснюється поквартально до 20 числа наступного за кварталом місяця. Але поряд з тим ми націлюємо наших платників, щоби цю проплату здійснювати таки помісячно, щоби дійсно було менше фінансове навантаження на один місяць, -= розповіла Алла Якубовська.