Головна суспільство До 10 червня на Тернопільщині рибальство заборонене

До 10 червня на Тернопільщині рибальство заборонене

395

До 10 червня на Тернопільщині, доки триватиме нерест, на водоймах області рибальство заборонене. Рибалки-любителі можуть ловити рибу на одну вудку з одним гачком чи спінінгом в спеціально відведених місцях, перелік яких можна знайти на сайті "Тернопільрибоохорони". Проте правил любительської рибаловлі не завжди дотримуються не лише рибалки, а й орендарі водойм. Вони виловлюють сітками рибу і не мають належно оформлених документів.

Село Котівка Гусятинського району. На березі орендованого ставка лежать сітки. А в садках бачимо зловлену ними рибу.

– Забороняється в 50-тиметровій зоні навіть тримати ці знаряддя лову, розумієте, не те, що користуватися. Неодноразово приходять скарги від рибалок, що на даній водоймі виловлює господар рибу сітками. Йдемо до садків, як ми бачимо, кожна рибина має сліди сіток, кожна рибина, – пояснює начальник відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській області Андрій Об'єщик.

В "Тернопільрибоохороні" кажуть, орендар не має належних документів, відтак виловлювати рибу, в тому числі сітками, він права не має. Орендар запевняє, відповідні документи наразі виготовляє.

– Поїхав я до Львова, я того року дзвонив до них, вони мені відказали. В Рівне так само до них дзвонив, вони мені відказали. Я тепер поїхав до Львова, заключив договір виробляють мені зараз біоглогічне обгрунтування і я буду мати право ловити і сітками і всім. Але зараз він немає часу, і казав чекати поки зробить, через місяць я візьму ті бірки і буду ловити, але мені треба зараз реалізувати рибу, – розповідає орендар Михайло Фірман.

Оскільки орендаря не зловили на гарячому, від сіток він відхрещується, а рибу в садках, каже, що купив. Чоловік цього разу обійшовся попередженням.

– По даному факту ми будемо звертатися в прокуратуру, щоб провели перевірку, оскільки як нам відомо жодного акта зарибнення він не має. І стільки років він займається даною водоймою, в нас є підозра, що він не виконує умов договору,  – говорить Андрій Об'єщик.

До села Котівка ми повернулися вже наступного дня. І таки зловили орендаря на гарячому, він сітками ловив рибу у ставку. Працівники "Тернопільрибоохорони" склали на орендаря протокол і направили його до суду. В "Тернопільрибоохороні" нагадують: штраф за риболовлю в заборонених місцях на одну вудочку чи спінінг складатиме від 30 до 170 гривень. За використання незаконних знарядь лову передбачений штраф від 340 до 680 гривень, заплатити треба буде й за кожну рибу, зловлену чи то вудочкою чи сіткою під час нересту. Триватиме нерестова заборона до 10 червня.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here