додому благоустрій До 1 вересня червоні лінії будуть розроблені для усіх мікрорайонів Тернополя

До 1 вересня червоні лінії будуть розроблені для усіх мікрорайонів Тернополя

726

Одні – на процвітання, інші – на відмирання. Ремонтувати та добудовувати деякі з тернопільських будинків – заборонено. Це стосується будівель, які виходять за межі червоних ліній – частини генерального плану міста. Міська рада Тернополя замовила новий план червоних ліній. Чиновники кажуть, план обов'язково врахує сучасну забудову міста і збереже цінні будівлі. До 1 вересня червоні лінії будуть розроблені для усіх мікрорайонів Тернополя.

– Якщо ми візьмемо цю вулицю Соломії Крушельницької, будемо збільшувати, то ми побачимо, що в частині від Чехова до моста можливо дві старих хати, і дві старих хати на повороті Чехова-Крушельницької з того боку, можливо вони будуть відмиратися, – розповідає заступник начальника управління містобудування, архітектури та кадастру міськради Тернополя Данило Чепіль.

Зоною відмирання ці і не лише будинки Тернополя зробили червоні лінії – одна зі складових генерального плану міста. Вони визначають межі між територією забудови та територією вулиць. При цьому будувати, ремонтувати, надбудовувати можна лише на ділянці, яка потрапляє в забудову. Видно їх лише на карті. На практиці ж червоні лінії встановлюють згідно державних будівельних норм. При проектуванні нових вулиць, мікрорайонів відстань між ними, тобто ширина вулиці, має становити 30-50 метрів.

Проте Тернопіль, особливо центральна його частина, давно забудовані. Ширина вулиць далеко не завжди відповідає цим стандартам. На вулиці Пирогова вона сходиться навіть до 12 метрів. Користуватись старим планом червоних ліній радянського зразка, розробленим ще у 1981 році означало б завалити пів міста, кажуть в управлінні містобудування, архітектури та кадастру. Тому міська рада Тернополя замовила у розробника Генплану – державного науково-дослідного інституту проектування міст «Дніпромісто» новий план червоних ліній.

– Місто – це живий організм, ми його отримали від попередніх поколінь. Воно і так вже дуже покусане після війни. То ми встановлюємо червоні лінії відповідно до інших державних будівельних норм, котрі визначаються статусом, важливістю споруд, які розміщені вздовж вулиць. Через це ви бачите, що одна вулиця ширша, друга вужча, – каже Данило Чепіль.

План червоних ліній встановлюється лише для магістральних вулиць і стосується будівель з фундаментом. Тимчасові споруди, як от магазини та кіоски вздовж вулиць, він не регулює. До 1 вересня червоні лінії будуть розроблені для усіх мікрорайонів міста.