додому Новини Для перемоги і процвітання Україні потрібне аграрне політичне лобі

Для перемоги і процвітання Україні потрібне аграрне політичне лобі

507

vlcsnap-2015-01-23-10h49m04s103Для перемоги і процвітання Україні потрібне аграрне політичне лобі. Про це сьогодні у Тернополі говорили під час засідання аграріїв області, яке відвідав лідер Аграрної партії України, економіст, знаний у світі топ-менеджер Віталій Скоцик. Він розповів, що аграрний сектор економіки один із небагатьох, який в умовах війни і загального економічного занепаду в Україні показує зростання, і при правильній політичній підтримці аграрії зможуть допомогти країні виграти війну і розвиватись.

На фоні загального падіння економіки держави в цілому аграрний – єдиний сектор економіки, який показав зростання більш як на 6%. Аграрії в складний час зуміли примножити прибутки, наповнювати бюджети, давати постійну підтримку українським військовим. Не відставала у цьому процесі й Тернопільщина.

– Аграрне виробництво на Тернопільщині виросло на 11,3%, при тому виробництво на сільськогосподарських підприємствах на 22% за один рік і у приватних підприємців – на 1,7%. Тобто, коли ми говорим, що країні дуже важко, Україна має сьогодні війну, ми говоримо про те, що в країні економічна криза, Тернопільщина показує насправді, що вона працює, – розповідає економіст, лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик.

– Сьогодні сільське господарство в загальному бюджеті, в валовому виробництві продукції Тернопільщини, займає майже 80%. Тому ми повинні розуміти, що коли така аграрна потужна економіка в області, значить, звичайно, аграрії повинні збиратися і обговорювати всі насущні проблеми, які, звичайно, десь складаються, на сьогодні, в аграрному секторі в цілому, – каже голова ради об’єднання сільгосппідприємств Тернопільської області Іван Чайківський.

Попри те, що аграрії можуть і хочуть розвиватися, приносячи при цьому користь регіону та державі, у їх діяльності є чимало невирішених проблем, а відтак і запитань до влади. Одне з нагальних – мобілізація.


– Це теж є нагальною такою проблемою, тому що ми розуміємо – коли ми віддамо сьогодні кращих наших працівників, хто ж тоді буде працювати на тій техніці, яку ми придбали, і що буде завтра з сільським господарством взагалі, якщо ці люди підуть в військо. А є сьогодні багато тих, які сьогодні безпосередньо десь там, скажем так, “бовтаються” по селах або втікають закордон, – вважає Іван Чайківський.

В цілому ж аграрії потребують політичного лобіювання в багатьох питаннях. Якщо до людей, які нині є чи не основою в піднятті української економіки, дослухатиметься влада, Україна зможе перемогти у війні та стати процвітаючою державою, вважає Віталій Скоцик.

– Такі аграрні форуми ми плануємо провести по всій Україні протягом найближчих двох тижнів і все це відбувається у процесі реформування Аграрної партії України як тої сили, яка повинна лягти в основу нового демократичного руху в державі і забезпечити розвиток держави на 25-30 років вперед.