додому політика Для прийняття обласного бюджету сесія Тернопільської облради так і не зібралась

Для прийняття обласного бюджету сесія Тернопільської облради так і не зібралась

433

Cьогодні обласний бюджет Тернопільська обласна рада не прийняла. Власне, не було і самого засідання сесії – не вистачило кворуму: із необхідних 61 депутата зареєструвались лише 55. Наступна спроба зібрати і провести друге пленарне засідання 45-ї сесії Тернопільської обласної ради і таки прийняти обласний бюджет попередньо призначена на 11 липня.

Під стіни будівлі обласної влади вимагати засідання сесії обласної ради, як і обіцяли, прийшли 2 липня понад півтисячі мисливців і рибалок. Із собаками. Кажуть, якщо сесія не прийне відповідного рішення, то на внески членів товариства, а це буде десь по тисячі гривень з кожного, доведеться нанового розробляти науково обгрунтоване впорядкування мисливських угідь області.

Святослав Заклекта, головний мисливствознавець обласної організації Товариства мисливців і рибалок: "Після 22 липня мисливські угіддя відходять в держрезерв і жоден мисливець не зможе вийти в угіддя для того, щзоб поспілкуватись з природою. Не стріляти – наші мисливці бувають і в полі круглий рік з метою підкормки звірів, догляду за ними, будівництва біотехнічних споруд".

Із сиренами у дворі будівлі обласної влади поряд із сесійним залом прийняття обласного бюджету прагли працівники швидкої допомоги.

Ганна Мончак, заступник головного лікаря станції швидкої допомоги Тернополя: "Оскільки швидка допомога вже використала всі ресурси і всі ті тимчасові надходження коштів. Вже в нас немає можливості придбати ні запчастини на ремонт автомобілів, ні пальне для того, щоб автомобілі працювали, ідуть затримки з виплати заробітної плати нашим працівникам.

Тим часом у залі депутатів обласної ради для початку пленарного засідання бракувало: було 55, а необхідно щонайменше 61. Найбільша кількість відсутніх депутатів – у фракції "Свобода".

Сергій Тарашевський, перший заступник голови Тернопільської обласної ради: "У вас є 6 представників із 34, тобто найменша відсоткова явка від загального складу депутатів".

Марія Чашка, голова фракції ВО "Свобода" у Тернопільській облраді: "Депутати мають свою думку і мають свою позицію стосовно участі чи неучасті у сесійній залі і кожен з них хоче, щоби було відновлено законність на території нашої області. Я знаю, що було звернення погоджувальної ради до ТВК. Так? То хто би мав забезпечити, як Ви думаєте, Сергій Олександрович, присутність членів Партії регіонів та комуністів на засіданні ТВК?"

Голова облдержадміністрації каже, що для прийняття рішення територіальною виборчою комісієї щодо введення нових депутатів спочатку треба, аби обласна рада прийняла бюджет і переказала гроші держархіву, щоб знати хто саме має стати депутатом облради.

Валентин Хоптян, голова Тернопільської облдержадміністрації: "Сьогодні на порядку денному "Свобода" ставить питання – це введення знову ж таки 19 депутатів. Але для того, щоб нам ввести депутатів, нам треба проплатити 130 тисяч з обласного бюджету в наш державний архів. І гроші ці обов'язково мають піти не з чиєїсь кишені, а з рахунку обласної ради. Пройшло 4 роки, списки мають бути завірені в архіві, тому що можна сьогодні різні комбінації – немає підписів, немає сьогодні офіційних документів".

Оскільки кворуму так і не було, у режимі зборів депутатів у сесійній залі слухали представників пікетувальників, профспілок, освітян. Далі депутати перервались, аби голови фракцій порадились і з'ясували, чи прийдуть ще необхідні для кворуму і засідання сесії депутати. Це, зрештою, нічого не дало і вирішили наступного разу, аби прийняти обласний бюджет, зібрати сесію облради 11 липня.

Павло Федик, голова фракції Партії регіонів у Тернопільській облраді: "Без бюджету ми маємо ситуацію, при якій не будуть виплачуватися далі кошти, які повинні іти на капітальне будівництво, не будуть ремонтуватися дороги комунальні, люди не будуть отримувати гроші, пов'язані з їхніми відпустками і з матеріальною допомогою від комунальних підприємств освіти, охорони здоров'я, культури".

Марія Чашка, голова фракції "Свобода" у Тернопільській облраді: "За аналізом спеціалістів, фінансистів на даний момент критичної ситуації з фінансуванням ані зарплат, ані відпускних немає. Медична допомога, дякувати Богу, також надається. Тобто на даний момент ніяких особливих складностей стосовно неприйняття бюджету немає Звичайно, область живе по 1/12 минулого року, проте ми всі знаємо, що є процедура перекидки коштів рішенням головного фінансового управління – якщо на щось не вистачає коштів. Тобто ці проблеми на даний момент вирішуються. А далі ми сподіваємося на мудрість абсолютно усіх сторін, які залучені до цього процесу"