додому Новини Для евакуації поранених у Тернополі розробили електричний безпілотний транспорт

Для евакуації поранених у Тернополі розробили електричний безпілотний транспорт

551

Інженери з Тернополя розробили електричну безпілотну гусеничну платформу RAS1, яка призначена для евакуації поранених, доставки боєприпасів на поле бою, а також може використовуватись для встановлення зброї – вогнеметів чи кулеметів.

RAS1 оснащена електродвигуном та батареєю на 65000 мА/год, автономність становить понад чотири години. Потужний двигун дозволяє при необхідності взяти на буксир важку техніку: БРДМ (7 т), БТР-80 (13,5 т) або автомобіль КрАЗ-255 (11,9 т). Завдяки гусеницям автономна платформа здатна проїхати бездоріжжям у будь-яку погоду.

Евакуація поранених бійців здійснюється як у вигляді навантаження на ноші зверху, так і способом волочіння за транспортом за допомогою карабінів. Платформу можуть використовувати не лише військові, а й рятувальники для евакуації постраждалих під час стихійних лих або у разі техногенних катастроф.

Платформа може доставляти необхідні медикаменти чи боєприпаси на полі бою. Також на неї можна встановити модульний кулемет 14,5 мм і вогнемет.

RAS1 вважається українською розробкою, але в ній все ж таки використовуються зарубіжні комплектуючі. В даний час інженер з командою проводить активне тестування безпілотної платформи та модифікує її, покращуючи характеристики.