додому Новини Діюча система теплопостачання не дає можливості економити

Діюча система теплопостачання не дає можливості економити

503

batereiПрем’єр-міністр України Арсеній Яценюк назвав неприпустимими перевитрати тепла у період потепління і закликав місцеву владу почати економити газ, скоротити подачу палива. Чому, коли на вулиці тепло, в квартирах і далі гарячі батареї ми запитали у начальника комунального підприємства “Тернопільміськтеплокомуненерго”. Там кажуть, поради глави Уряду слушні, але існуюча система теплопостачання не дає можливості їх виконати. Без модернізації не обійтись.

– Так як воно все збудовано в 70-х роках, то так воно зараз і регулюється. Нічого суттєво нам не вдалося змінити за останніх тридцять років. В наслідок таких високих цін на нове обладнання. Ми змушені при підготовці гарячої води перегрівати наш теплоносій на стільки, що, на жаль, перегріваємо і приміщення під час опалення, – розповідає директор КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” Андрій Чумак.

Економити в теплу погоду на опаленні в підприємства можливості немає. Модернізація старої системи опалення коштує немало. Такий проект за сприяння Європейського Банку Реконструкції та Розвитку мають реалізувати у Тернополі на масиві “Сонячний”.

– Це проблема нашої технології, яку ми намагаємося вирішити, але, на жаль, це дуже дорого. Ми зараз збираємося у 200 будинках на масиві “Сонячний” вирішити це питання. Це нам обійдеться у 5 мільйонів євро. Це не таке дешеве технологічне вирішення, хоча там нічого нового немає для світу, – каже Андрій Чумак.