додому Новини Дівчина з Молдови створює з пластику прикраси для жінок

Дівчина з Молдови створює з пластику прикраси для жінок

677
Пластикові відходи, які не потрапляють у сміттєві контейнери, а стають справжніми виробами мистецтва. Так одним реченням можна описати молдовський бренд під назвою “Recycline”. Упродовж трьох років його команда збирає пластик, який їм приносять люди. Далі з цього матеріалу вони створюють прикраси, які жінки одягають до будь-яких своїх образів. Наша Тетяна Скиба побувала у Кишиневі, де відвідала майстерню бренду та зустрілася із її засновницею, аби дізнатися, як створюють оригінальні вироби.
Виробництво однієї колекції прикрас займає близько двох тижнів. Окрім того, команда проєкту вже працює над виробництвом кухонних меблів для користування вдома або ж закладів харчування. До їх створення долучаються локальні підприємства та люди з Кишинева, які турбуються про навколишнє середовище. Вони відправляють або приносять чистий пластик на виробництво. Упродовж двох років, каже Крістіна, щомісяця вдається зібрати близько ста кілограмів такого матеріалу.
Ініціатори проєкту “Recycline” за допомогою свого прикладу навчають людей відповідально утилізувати сміття та споживати пластик свідомо. Адже відокремлюючи пластик від інших видів відходів, ми не тільки полегшуємо процес переробки, але й сприяємо зменшенню кількості пластику, який потрапляє в природу. Оскільки за останні 50 років виробництво пластику у світі зросло у 20 разів. До 2035 року воно має збільшитися ще вдвічі, зазначають в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
“Одна сім’я може принести один кілограм пластику на місяць. Один бізнес може принести нам – п’ять чи десять кілограмів, в декілька тижнів. Дуже малими кроками, такими зусиллями кожного. І це для нас важливо,” – каже Крістіна.
Молдовський бренд збирає пластик двох типів – із маркуванням № 2 та №5. Перший застосовують для виробництва упаковок молока, пляшок, каністр, кришок, місткостей для косметики. А останній – використовують для виготовлення іграшок, одноразового посуду, контейнерів та баночок для харчів. З ними доволі безпечно працювати при переробці і їх безпечно носити на собі. На виробництві їх сортують за кольором та категорією. За потреби добре промивають, адже брудний пластик може забруднити всю партію для переробки.
У майбутньому Крістіна Токар сподівається: в рамках проєкту вдасться переробляти всі види пластику, а також вони зможуть користуватись різними техніками під час виробництва своїх виробів.