Головна суспільство Дитячі літні табори на Тернопільщині потребують оновлення

Дитячі літні табори на Тернопільщині потребують оновлення

1276

Дитячі літні табори на Тернопільщині потребують оновлення. Оновити корпуси, замінити інвентар – це суми немалі. На Тернопільщині працює 12 дитячих таборів,  2 з них не у приватній власності, а в комунальній. Дитячий табір "Ромашка" фінансується із бюджету Заліщицького району. У попередні роки, за словами директора, там проводили реконструкцію приміщень. Поки що ремонти призупинили.

У дитячому таборі "Ромашка", що у селі Нирків Заліщицького району, щоліта відпочиває близько 400 дітей. Табір користується популярністю серед школярів. Усі зміни уже розплановані до кінця сезону.

– Всі заїзди у нас заповнені, тобто заплановані і будуть діти. Перший заїзд зараз, то у нас діти із Заліщицького району. На другий заїзд і четвертий у нас є виграний тендер. Я брала участь у тендерних перегонах  і отримали дітей на другий і четвертий заїзд. Третій заїзд – це християнська зміна "Діти Христові", – розповідає директор дитячого табору "Ромашка" у селі Нирків Заліщицького району Любов Олюхно.

Спочатку у таборі виконували лише поточні ремонти, а потім вирішили гроші витрачати саме на капітальні реконструкції.  Знаходиться табір "Ромашка"  на балансі районного відділу освіти. За останніх три роки тут зробили чимало: капітально відремонтували два корпуси і з "нуля" побудували їдальню. У корпусах облаштували окремі кімнати, санвузол, підвели гарячу воду, встановили енергозберігаючі вікна і закупили нові меблі. Минулоріч повністю оновили харчоблок, встановили нове устаткування і меблі. Тепер кухарі готують, а діти їдять у зручному і новому приміщенні. У старих корпусах умови, звичайно, гірші. Одночасно в одній кімнаті живе до десяти дітей. Планували провести реконструкцію  ще одного корпусу і цьогоріч, але грошей забракло.

– У зв'язку з такою важкою фінансовою ситуацією ми ці роботи поки що… Ми всетаки плануємо ці роботи зробити, але відклали після оздоровчого періоду. Потребують оновлення і всі інші корпуси, зважаючи на те, що  бюджет  райони не настільки потужний, то ми плануємо по корпусу в рік відновлювати, реставровувати, – пояснює завідувач відділу з питань освіти Заліщицької райдержадміністрації Павло Мирончук.

Теперішня влада Заліщицького району обіцяє: табір не залишать напризволяще, навіть в час "коли треба затягувати пояси".

– Шукати, вишукувати ті кошти, щоби щось зробити. Зараз надзвичайно складний час економії, але треба допомогти таборові. Разом, докупи з районного бюджету, зі спецкоштів, щоб ми дальше продовжували ремонт. У планах в нас є завершити то будівництво, щоб ми мали відпочинок наших діточок в нормальних умовах, – говорить перший заступник голови Заліщицької райдержадміністрації Роман Краснюк.

Реконструкції потребує не лише табір "Ромашка" в Заліщицькому районі.  
 
– Цей табір один з небагатьох, який проходить повну реконструкцію.  Наші табори, які діють на території області, побудовані в основному в 70-ті, навіть в 60-ті роки минулого століття. Зараз гроші на їхнє покращення матеріально-технічної бази практично не виділяються. Всі гроші, які виділяються, то здійснюються лише поточні ремонти. Якщо ж відновлювати капітально, поступово, то є надія, що табір збережеться довго, – вважає начальник відділу управління у справах сім'ї та молоді Тернопільської ОДА Ігор Чорний.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here