додому суспільство Діти притулку раді подарункам, але найбільше мріють святкувати Різдво в колі сім”ї

Діти притулку раді подарункам, але найбільше мріють святкувати Різдво в колі сім”ї

478

Традиційно під час новорічно-різдвяних свят благодійники роблять подарунки дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам. Така допомога є бажаною, проте не завжди корисною, відзначають у притулках. Адже зазвичай вихованцям дитбудинків приносять солодощі. Вони ж на радощах з'їдають їх відразу, а згодом доводиться звертатись за допомогою до лікарів. Аби такого не траплялось, до благодійників звертаються з проханням: перед тим, як купувати подарунки, запитайте, що передусім необхідно для вихованців.

Даринці чотири рочки, дівчинка потрапила до притулку ще у листопаді минулого року. Батька у неї немає, а мама неналежно доглядала дитину, розповідають у притулку. Тому служба у справах дітей вирішила: Дарині буде краще тут.

Про маму дівчинка згадує, а от мама про дитину схоже забула, зі слів працівників притулку, за два місяці мама жодного разу не прийшла, навіть не зателефонувала  до притулку.

Тетяна Нечиста, в/о обов'язків завідувача притулку для неповнолітніх: "Вони не цікавляться навіть, як вона провела свята, в чому вона була одягнена, що вона їла і чи взагалі вона жива здорова. На жаль, є такі батьки, яким байдуже до своїх дітей".

Сьогодні у притулку живуть діти в основному з неблагополучних сімей, які перебувають у важких життєвих обставинах. Мартуся – одна з вихованців закладу, їй чотири з половиною. Дівчинка потрапила сюди три тижні тому. Сподівається, що, коли в мами справи налагодяться, та обов'язково забере її з притулку.

Мартуся, вихованка притулку для неповнолітніх: "Моя мама мене залишила і не приходить і не хоче мене забирати, мама вчора мене забрали і більше не хоче забирати…Я вмію розказувати таке – Ой хто, хто Миколая любить…..співає".

Під час новорічно-різдвяних свят вихованці притулку не залишились без подарунків. Увагою благодійних організацій та меценатів тут не обділені. Люди найчастіше приносять солодощі, адміністрація притулку просить перед тим, як купувати подарунки,  поцікавитись, що передусім необхідно для їх вихованців.

Тетяна Нечиста, в/о обов'язків завідувача притулку для неповнолітніх: "Найбільше потребують одягу і взуття, всі знають, яке зараз взуття, скажімо кімнатні тапочки, і переважно ми беремо вживаний одяг, він швидко зношується, не служить довго, оце такі нагальні. Крім того можливо якщо солодощі, то їх є багато, і це не той продукт, який нагально потрібен, можливо навіть інші продукти харчування, скажімо, фрукти, але також треба розуміти, що не всі фрукти, наприклад, мандаринки, можливо відразу з'їсти".

Подарунками дітки задоволені, та найбільше мріють святкувати Різдво вдома з рідними.  

Руслана, вихованка обласного притулку для неповнолітніх: "Я би саме більше хотіла, щоб до мене тато в сім'ю повернувся".

Сьогодні у притулку для неповнолітніх – восьмеро діток віком від 4 до 16 років. Взимку традиційно вихованців небагато, більше їх влітку, особливо дітей вулиці. Невелика кількість дітей – тішить, переконує Тетяна Нечиста, це означає, що неблагополучних сімей та байдужих батьків меншає.