Головна суспільство Дітки, хворі на ДЦП, отримали обладнання

Дітки, хворі на ДЦП, отримали обладнання

329

Вихованці тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру, діти хворі на дитячий церебральний параліч сьогодні отримали обладнання для залу лікувальної фізкультури. Спеціальні стільці, поручні, набори для ігор вартістю більш як 5 тисяч гривень – подарунок від організації "Ротарі-клуб" Тернопіль.

Члени "Ротарі-клубу" Тернополя взяли участь у всеукраїнському проекті "Твори добро спільними зусиллями". За результатами жеребкування саме тернополяни серед інших міст України отримали можливість першими реалізувати такий проект. Для обласного навчально-реабілітаційного центру придбали обладнання для залу лікувальної фізкультури та для дітей дошкільного віку, хворих на ДЦП. Устаткування виготовлене в Україні, таким чином ротарійці одночасно допомогають дітям та підтримують національного виробника.

– Так як асортимент обладнання досить широкий, то безпосередньо ми вже узгоджували перелік цього обладнання з людьми, які застосовують його у своїй повсякденній праці. Це, зокрема, стілець-трансформер, на якому діти можуть пересуватись, це ходунки, це поручні для здобуття навиків ходіння, які допомогають діткам, хворим на ДЦП покращувати ходіння та стіл і стілець для ігор, – розповідає Президент "Ротарі-клубу" Тернополя Ярослав Сесик.

Нині у навчально-реабілітаційному центрі 125 дітей віком від 5 до 18 років. Найважливіше у роботі закладу – реабілітація. Відтак тут працюють зали лікувальної фізкультури з спеціальними тренажерами, вуличний спортивний майданчик, в облаштуванні яких також допомогали тернопільські ротарійці.

– З "Ротарі-клубом" Тернополя у нас співпраця протягом багатьох років, і члени клубу завжди активно відгукуються на ті проблеми, які є в життєдіяльності нашого закладу, те що потрібно нашим діткам для того, щоб успішно розвиватись, проходити реабілітації, зрештою, бути просто щасливими дітьми незалежно від їх стану здоров'я, – каже директор Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру Ірина Король.

На заході побував і поважний гість – губернатор дистрикту 2230 – це об'єднання України-Польщі та Білорусі. Багато років головним гаслом "Ротарі-клубу" є служіння суспільству. Особлива увага – хворим дітям. З допомогою цього обладнання надія на одужання тільки зміцніє, каже Януш Потемпа.

– Ми, дорослі, якось даємо собі раду в житті, а ось такі діти не можуть без опіки та допомоги. Що з ними буде, якщо їм не допомогати? Тому ротарійці не залишають поза увагою таких діток, у родин яких немає грошей для лікування, реабілітації та навчання. Тому це дуже важливо. І для мене, як для губернатора, така подія дуже важлива, – говорить губернатор дистрикту 2230 /Польща-Україна-Білорусь/ Януш Потемпа.

Вихованці обласного навчально-реабілітаційного центру віддячили ротарійцям за подарунок. Діти, попри важку хворобу, продемонстрували і свої таланти. На цьому співпраця ротарійців з навчально-реабілітаційним центром не завершується, на перспективу планують закупити й інше медичне обладнання.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here