додому Новини Дітей зі Сходу запрошують влітку у Тернопіль

Дітей зі Сходу запрошують влітку у Тернопіль

501

vlcsnap-2015-03-24-17h55m55s182Дітей зі Сходу запрошують влітку у Тернопіль – з такою ініціативою виступили директори шкіл міста. Ближче познайомити дітей з різних регіонів, влаштувати цікавий і пізнавальний відпочинок, а головне розвіяти стереотипи і міфи: освітяни Тернополя певні, треба усім разом об’єднувати країну. До акції закликають долучитися директорів і педагогів з усієї області.

У Тернополі дітей з інших регіонів і навіть країн приймають не вперше. В освітян уже є досвід і немалий. Щоразу попри активний відпочинок, враження, діти отримують найголовніше – багато спілкування зі своїми ровесниками. У планах тернопільських педагогів цього року запросити дітей з Лисичанська. Організатори акції пропонують школам організувати відпочинок для десяти дітей на 7-10 днів в будь-який час протягом літа. Житимуть гості у тернопільських сім’ях.

– Я вже контактував з Лисичанськом. Я собі уявляю, що ми би запросили десь тисячу дітей з цього міста, які могли би в різний час приїхати, тут не треба, щоб всі разом, щоб ми придумували автобуси і так далі, бо це дуже складно. Кожен директор собі сам маршрут продумає і все це зробить. Зрозуміло, що ці діти, які отримають оце духовне у нас, то вони потім будуть спілкуватися, – розповів директор Тернопільської Української гімназії ім.І.Франка Анатолій Крижанівський.

Мета такої акції здолати штучно створений бар’єр між Сходом і Заходом. Корисним спілкування буде і для тернопільських, і для лисичанських школярів. Педагоги ж уже планують літній відпочинок для гостей.


– Ми і так на літо готуємо хороший спортивно-оздоровчий табір в Карпатах і взяли би з собою групку дітей зі Сходу. І тут по рідному Тернополю є що показати. Ми можемо пишатися своїм колоритом, своєю оригінальністю, багатством своїх духовних, історичних, культурних надбань. Я думаю, що це хороший проект, який обов’язково реалізується, бо він хороший, – каже директор школи №16 Тернополя Петро Ковч.

На початку 90-х схожу акцію вже проводили. Тоді вперше у Тернопіль приїхали діти зі Сходу країни. Сьогодні їм уже 35-40 років.

– 25 років, як Тернопілля вперше прийняло дітей зі Сходу. За цей час відбувалося фактично зшивання України. Вони тоді це запам’ятали на все життя і це зараз допомагає їм визначитися чи вони з Україною, чи ні. Тому це треба продовжувати, – пригадує голова ТОГО “Батьківський форум” Богдан Фенюк.

Директори шкіл запрошують усіх освітян долучитися до акції і знову прийняти у себе дітей зі Сходу України.