додому суспільство Дідух висотою близько 8 метрів встановили в Тернополі в фойє Тернопільського драмтеатру...

Дідух висотою близько 8 метрів встановили в Тернополі в фойє Тернопільського драмтеатру претендує на звання найбільшого в Україні

624

Дідух висотою близько 8 метрів встановили в Тернополі. Він зібраний із чотирьох ярусів, що символізують чотири пори року. Аби зробити такий дідух, використали близько 10 тисяч колосків. Побачити незвичайне обрядове творіння можна у фойє Тернопільського обласного академічного театру ім. Т. Шевченка.

8-метровий дідух зробили педагоги та вихованці Тернопільського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Складений він з чотирьох частин та чотирьох злаків, які символізують чотири пору року, ячмінь це весна, пшениця – літо, жито – осінь, овес – зима.

Ярослав Осадца, народний майстер України, керівник гуртків обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді: "4  частини – 4 пору року, вони діляться на 3 частини на 3 місяці. Місяць ділиться на 4 тижні, на дні, а також на години. А години діляться на 4 частини: наранок, день, вечір і ніч. Ось такий вийшов своєрідний календар".

Кожна частина дідуха має своє значення – корінь це світ померлих, стовбур це сучасність, а гілки –  райський світ. На верхівці дідуха розміщений Ангел, який щороку сповіщає благу вість про народження Сина Божого – Ісуса Христа. Далі куля, всередині якої плетені куби – це Різдвяний павук – родинне дерево. Три ноги, на яких стоїть дідух символізують потойбічний світ.

Ярослав Осадца, народний майстер України, керівник гуртків обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді: "Майже 2 роки ми над ним працювали, спочатку я з своїми гуртківцями, потім моя сім'я долучилася, а потім зрозуміли, що далеко не встигаємо і тоді ще долучилися всі працівники облекоцентру і ми два місяці всі посилено працювали над тим дідухом. Тут кожен колосок порахований, над ним було дуже цікаво працювати".

Здавна свою обрядову роль Дідух виконував впродовж усіх Різдвяних свят. Він перебував в оселі до Нового року або до Водохреща. Тернопільський дідух претендує на звання найбільшого в Україні.