додому Новини Деякі з каштанів у Тернополі зацвіли через хворобу

Деякі з каштанів у Тернополі зацвіли через хворобу

1130

Часточку весни посеред осені тернополянам дарують каштани. Деякі із цих дерев у Тернополі зазеленіли і зацвіли. Така ситуація дивує мешканців міста, але не екологів. Вони запевняють, цвітіння каштанів частково спричинене потеплінням, та головна причина пізнього цвітіння каштанів не вельми приємна, бо є наслідком захворювання цих дерев.

Цвітіння каштанів в осінню пору – не новина, запевняють екологи. Таке явище в Тернополі триває впродовж семи років. Спричинене воно декількома факторами: через потепління, захворювання дерева або внаслідок повторного цвітіння, що притаманне деяким породам дерев. Загалом, крім каштанів, цвісти двічі на рік може ще вишня, акація, бузина та калина.

– Відомо, що тернопільські каштани – є хворими. Вони уражені каштановою мінуючою міллю. Це такий шкідник, невеличкий метелик який прогризає всередині листків каштанів ходи, які називаються мінами. Звідси й назва цього шкідника. Внаслідок цього листя влітку в’яне, сохне і опадає. Коли встановлюється тепла погода рослини намагаються відновити фотосинтез. Через те, що листки опали, розпускаються квіткові бруньки і рослини починають цвісти, – розповідає головний спеціаліст – ландшафтник відділу благоустрою та екології
управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології тернопільської міської ради Світлана Молодецька.

Хворіють каштани не тільки у Тернополі, а й по всій Україні, кажуть в управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології тернопільської міської ради. Щоб вилікувати дерева, треба обробляти їх хімічними речовинами, проте це може бути шкідливим для тернополян. Щоб не наражати їх на небезпеку, екологи насаджують у Тернополі новий вид дерев, так звані – рожеві каштани. Запевняють, їх шкідники не знищать.

 

У таку пору, схожі на свічки у вишуканих канделябрах, квіти тішать око перехожих. Людям боятися тут нічого, адже цвітіння каштанів восени шкідливе для дерев, а не для нас. Проте, слід пам’ятати, не зважаючи на аномальне цвітіння із дерева не припиняють опадати листя і плоди. Тому під каштанами варто проходити обережніше.