додому культура Десятий ювілейний фестиваль молодої режисури “Тернопільські театральні вечори. Дебют” триває

Десятий ювілейний фестиваль молодої режисури “Тернопільські театральні вечори. Дебют” триває

435

Десятий ювілейний фестиваль молодої режисури "Тернопільські театральні вечори. Дебют" триває у Тернополі. Розпочався він 4 грудня і завершиться у суботу, 8 грудня. Кожного дня на малій та великій сценах Тернопільського обласного академічного драматичного театру імені Тараса Шевченка проходять вистави. Цьогоріч участь у "Тернопільських театральних вечорах" зголосились взяти театри зі Львова, Івано-Франківська, Коломиї, Рівного, Києва та Вінниці, а також студенти кафедри театрального мистецтва Тернопільського національного педуніверситету імені Володимира Гнатюка.

Із моновиставою "Момент кохання" до Тернополя приїхав київський театр імені Івана Франка. Виставу одного актора глядачі мали можливість побачити вчора, 5 грудня, на малій сцені Тернопільського обласного академічного драматичного театру імені Тараса Шевченка. Головну і єдину роль у виставі зіграв заслужений актор театру і кіно України Євген Нищук. Вистава "Момент кохання" створена за оповіданням Володимира Винниченка "Момент". Через сповідь чоловіка ми дізнаємося про його кохання, незабутні моменти зустрічей та драматичні обставини знайомства.

– Моновистава – жанр один з найважчих взагалі в театрі, тому що ти не заховаєшся ні за декораціями, ні за партнера, зрештою. Ти повинен існувати на сцені весь цей період і заповнювати собою весь зал і Євген з цим справляється. Це, ткак би мовити, знак якости. Бо коли актор спроможний зіграти моновиставу, то це означає, що йому під силу будь-які завдання художні, – розповів актор театру і кіно, режисер-постановник, автор сценографічної ідеї моновистави "Момент кохання" Тарас Жирко.

Автори проекту наголошують на єдиному варіанті взаємин між чоловіком і жінкою: гармонії, взаємодоповненні та жертовності. Єдине, що справді виправдовує життя на землі – це кохання  до жінки, переконаний режисер-постановник та автор сценографічної ідеї Тарас Жирко.

– Немає людини, яка би не згрішила і тому, очевидно, що і в моєму житті, і в Євгеновому є якісь такі моменти, що ми могли чи ненароком, чи може навіть і свідомо завдати болю жінці і через цю виставу ми хотіли як попросити пробачення, – каже Тарас Жирко.

Театр запрошує тернополян та гостей міста на "Тернопільські театральні вечори. Дебют". Фестиваль триватиме до 8 грудня і вистави будуть не менш цікавими. Закриє фестиваль Львівський Національний академічний драматичний театр імені Марії Заньковецької виставою "Полліанна". Оцінюнює роботи жюрі на чолі з народним артистом України Федором Стригуном.