додому суспільство Держслужбовців з Тернопільщини примушують їхати на антимайдан до Києва

Держслужбовців з Тернопільщини примушують їхати на антимайдан до Києва

458

Держслужбовців з Тернопільщини примушують їхати на антимайдан до Києва. Про це заявляє Комітет національного спротиву у нашому регіоні та народні депутати. В обласній державній адміністрації заяви опозиційних політиків спростовують. Кажуть, якщо хтось з їх працівників і збирається на мітинг, то лише добровільно.

Володимир Стаюра, голова Комітету національного спротиву у Тернополі: "Сьогодні в 12 годині ночі готуються від'їжджати регіонівські автобуси. Їм дали вказівки по управліннях: кожне управління має 45 чоловік зібрати і відправити на Київ сім'ями".

Подібні повідомлення час від часу з'являються в інтернеті. Депутат Тернопільської міської ради Михайло Окаринський на своїй сторінці у твіттері написав: «Губернатор Хоптян під загрозою звільнення жене начальників управлінь на Київ на мітинг Партії регіонів». В облдержадміністрації заяви опозиційних політиків спростовують. Кажуть, нікого їхати на столичний антимітинг не змушують і звільненням не погрожують. Ми зателефонували колишньому працівнику ОДА Святославу Абрам'юку, який кілька днів тому звільнився з посади головного спеціаліста у справах сім'ї і молоді. Чоловік каже, на нього ніхто не тиснув. Звільнився, бо з політикою провладної партії не згідний. Проте такі методи щодо інших не виключає.

Святослав Абрам'юк, громадський активіст: "Чи змушують працівників їхати на антимайдан до Києва?

– Наскільки я знаю, що є такі факти, що змушують, але більшість моїх знайомих кажуть, що якщо би їх заставили, вони напишуть заяви і підуть з роботи, не будуть брати участі. 

– А що означає "заставили"? Погрожують звільненням?

– Я думаю, що погрожують, але не можу сказати точно, бо на мене не чинили особисто і щоб мої знайомі казали, що є чіткі погрози, то ні. Але такі факти є, скажем так".

Депутати ж міської, обласної та Верховної рад просять усіх, хто зіткнувся з тиском з боку влади, звертатись до них. Кажуть, при потребі готові брати громадян на поруки.

Олег Сиротюк, народний депутат України: "Жоден чиновник не може зобов'язати державного службовця виконувати протизаконні накази, бо це протизаконно. Тобто нам потрібне прізвище людини, яка це робить, і вона буде відповідати по закону… Тому нам повідомляйте про такі факти, і ті люди будуть однозначно відповідати, тому що це не просто порушення закону, це порушення конституційних прав і свобод громадян".