додому надзвичайне Державтоінспекція закликає водіїв за сильних снігопадів не втрачати пильності на дорозі

Державтоінспекція закликає водіїв за сильних снігопадів не втрачати пильності на дорозі

549

Тернопільщину знову засипало снігом. Цього разу кількість снігу не рекордна, проте завдала клопотів пішоходам, водіям та комунальникам. На Тернопільщині не обмежували руху в жодному напрямку. Проте Державтоінспекція закликає водіїв за сильних снігопадів не втрачати пильності на дорозі.

Проїзд на усіх дорогах Тернопільщини – забезпечений, повідомляють в управлінні МНС. Останні дві доби в області були сильні снігопади, тож підрозділи МНС кілька разів виїжджали на допомогу.

Олена Воробець, помічник начальника Територіального управління МНС в Тернопільській області: "У селі Кошляки Підволочиського району місцевою пожежною командою села було відбуксировано рейсовий автобус Тернопіль-Підволочиськ, де знаходилось п'ятеро людей, а з них одна  дитина. Такі ж виїхди схожі були на трасі Гусятинського району та у місті Тернополі".

Сьогодні ситуація на дорогах Тернопільщини – стабільна, запевняють і в Державстоінспекції.

Володимир Продеус, начальник сектору профілактичної роботи управління ДАІ в області: "На даний час проблем з проїздом на дорогах Тернопільщини, так і в цілому міста Тернополя,  немає. Проблеми можуть створювати великовагові транспортні засоби, які не обладнані протибуксуючими, які в народі називають просто "ланцюги".

Без заторів обійшлося сьогодні і на об'їзній Тернополя. Ситуації, яка виникла при снігопаді минулого разу, вдалося уникнути. Сьогодні пообіді можна було заїхати та виїхати із Тернополя без затримок. Проте на різних відрізках дороги ситуація різна, так кажуть водії міжміських рейсових автобусів. На автовокзалі Тернопіль розповідають, є декілька зривів у графіку руху.  

Євгенія Чорній, диспетчер автовокзалу "Тернопіль": "Деякі зриви ресів є. Бо з Почаєма приїхав, погана дорога. Казав, що їхати можна, але погано, казав на другий рейс не буде. Тепер приїхав другий, то поїде. На Гусятинський напрямок їдуть, на Чортківський їдуть".

Подальша робота транспорту буде залежати від того, чи надалі Тернопільщину посипатиме снігом. На автовокзалі коментують, напрямків на які б взагалі не пускали автобусів у них немає.

Євгенія Чорній, диспетчер автовокзалу "Тернопіль": "Ні, такого напрямку немає. Хіба, може, десь на приміських станціях, на приміські станції. А в нас автобуси їдуть".

Водії скаржаться, хоч в рейс їдуть, але дороги в поганому стані. Кажуть, треба, щоб їх чистили краще.

Богдан, водій автобуса: "- Є такі дороги, що взагалі не розчищені.

– А в якому напрямку Ви їхали?

– Я їду Бучач, Монастириськ, Підгайці, Козова.  То з Бучача до Монастириська ще так півбіди, а з Монастириська до Підгаєць взагалі ноль. В Підгайцях, то ще більш-менш, а сюди Козова, то страхіття Боже".

Віталій, водій автобуса: "Сніг, каша страшне. Ну неможливо, тяжко. Ніхто не чистить нічого".

Дмитро, водій автобуса: " – Бажано, що почистили, звичайно. А як їхати? Одним колесом по снігу, а другим по дорозі? Я їхав з Рівного до Тернополя. Починаючи Тернопільська область, то дорога капарна".

У Державтоінспекції закликають водіїв не втрачати пильність. Аби не стати заручниками погоди у ДАІ радять слідкувати за технічним станом автомобіля, дотримуватися правил паркування, аби не заважати роботі снігоочисної техніки, вмикати ближнє світло фар під час туману або сильного снігу.

Володимир Продеус, начальник сектору профілактичної роботи управління ДАІ в області: "Державтоінпекція закликає водіїв утриматися від дальніх поїздок, під час руху автотранспортом не робити різких рухів кермом, утриматись від різкого гальмування, не перевищувати безпечну швидкість руху".