додому суспільство Державтоінспекція області долучилася до патрулювання вулиць Тернополя

Державтоінспекція області долучилася до патрулювання вулиць Тернополя

341

Державтоінспекція області долучилася до патрулювання вулиць а також співпрацює з автомайданівцями і самообороною на блокпостах, організованих на в'їздах у Тернопіль. З такою спільною заявою сьогодні виступили міський голова Тернополя, виконувач обов'язків начальника обласного управління ДАІ та лідер Тернопільського автомайдану.

Блокпости з імпровізованими барикадами, які на в'їздах у Тернопіль зорганізували представники самооборони і автомайдану стоять уже більш як дві доби. Тут добровольці слідкують, аби до Тернополя не змогли приїхати люди, здатні порушувати порядок у нашому місті. Вони зупиняють автобуси, вантажівки, автівки із не тернопільськими номерами, аби переконатись – що їх пасажири не провокатори, а те що везуть – безпечне. Такі функції на себе взяли звичайні тернополяни, які не хочуть будти осторонь від подій, що мають місце в Україні та Тернополі зокрема.

– Є різні люди, є люди які в відпустці, є люди, які просто залишили роботу, є підприємці, які працюють самі на себе, не підотчотні нікому, тобто люди, які вважають, бажають допомогти, зголошуються до нас і ми вже перенаправляєм куди потрібно, – розповідає Богдан, відповідальний за роботу пропускного пункту на в'їзді в Тернопіль.

Зброї у людей на постах немає, каже пан Богдан. Задля захисту – автомобільні шини, бити, палиці, щити. Готові, кажуть, до будь яких ситуацій.

– Скажу вам так, достатньо, достатньо кілька телефонних дзвінків і не тільки – за кілька хвилин буде потрібна кількість людей в повній амуніції, – каже Богдан.

Окрім контролю в'їздів до Тернополя, автомайданівцями патрулюється й саме місто. Без непорозумінь, каже лідер автомайдану Тернополя, не обходиться:

– Побили один "РейнджРовер" на Східному, хлопцям нашим побили, автомайданівцям, розбили лобове стікло. Вони під'їхали, був сигнал, що біля церкви, оцей Московський патріархат, "Хамер" без номерів заїхав. Хлопці мої приїхали, я дав виклик, вони приїхали, почали патруль. Вибігає 5 чоловік, в масках, касках, з бітами, не звідти, а вообщє звідкись з кущів і без розборок починають їх лупити.

Окрім подібних нападів і ще одна проблема – непорозуміння між своїми. Неодноразово автомайданівцям довелося реагувати на повідомлення про появу в різних місцях Тернополя "тітушок", які виявилися неправдивими.  

– Для чого робилося оце закидання нам інформації, що там то там то, звідти їдуть – щоб нас, нас хотіли видихнути, щоб ми видихнулись. Так хочемо всім, хто це робить, що нас так легко, голими руками, не візьмеш. Сьогодні тоже є вже там туда слух, туда слух, нас дьоргають, що там якісь тітушки, там якісь тітушки. Насправді, нікого нема, всьо нормально. Є просто неадекватні, декілька хлопців, які собі там лишнього прийняли на грудь і рішили, що немає влади, значить можна робити, що хочеш. Але ми це зразу присікаємо, наші хлопці виїжджають, самооборона контролює, – розповідає лідер автомайдану Тернополя Дмитро Гайдуцький.

Водночас досягнуто порозуміння із державтоінспекцією, яка тепер пліч опліч слідкуватиме за порядком на дорогах міста і зокрема в'їздах у Тернопіль.

– Затримання п'яного – це оформляє протокол ДАІ, оформлення ДТП – оформляє працівник ДАІ, тому, щоб це йшло в законному руслі і тернополяни були забезпечені, жили в спокої, буде наступним чином, на цей перехідний період буде спільне патрулювання працівників ДАІ, представники дорожнього контролю, на кожному блокпості буде машина державтоінспекції, вони мають між собою постійний зв'язок, постійний контакт, – каже Сергій Надал.

– Вже співпрацюєм, за що дуже вдячні Сергію Віталійовичу, дорожньому контролю, за співпрацю в такі, як кажуть трудні хвилини. От, будемо, як кажуть, наводити порядок, робити це цивільно, щоб воно було правильно, згідно всім законам і необхідності, яка є на даний момент. Будуть працівники ДАІ, згідно діслокації це є наш пост, от, на службовій машині будуть рядом співробітники самооборони допомагати нам і будемо разом нести патрулювання, – повідомив виконувач обов'язків начальника УДАІ в Тернопільскій області Сергій Марафієвич.

Така співпраця триватиме, доки не стабілізується ситуація в Україні. Стільки ж, кажуть, проіснують і блокпости.