додому Новини Державний реєстр виборців передав на дільниці уточнені списки виборців

Державний реєстр виборців передав на дільниці уточнені списки виборців

863

vlcsnap-2015-10-22-19h02m41s0Сьогодні Державний реєстр виборців передав на дільниці уточнені списки, за якими люди братимуть участь у голосуванні 25 жовтня. Уточнити себе у списках можна було до 19 жовтня. Якщо людина таки не знайде себе у списках, то вона може звернутися до суду з відповідною заявою і таки проголосувати у неділю. Проте як не розгубитися на виборчій дільниці, скільки буде бюлетенів і як їх розрізнити знає Руслана Войцеховська.

Згідно з новим законом про вибори Тернопільська міська рада тепер матиме сорок два депутати, раніше їх було шістдесят. 25 жовтня кожен, хто прийде на дільницю, отримає три бюлетені різних кольорів: для голосування за кандидатів до міської ради, до обласної ради та за міського голови.

– В бюлетені на голосування міського голови будуть в алфавітному порядку розміщені кандидати на посаду міського голови. В бюлетенях до обласної ради і міської ради розміщення відбулося відповідно до жеребкування. У виборчому бюлетені депутатів до міської ради зареєстровано 18 політичних партій, до обласної ради 12 партій, – розповідає начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Тернопільської міської ради Віктор Пулька.

Якщо людина не знайде себе у списках виборців у день виборів, то проголосувати вона зможе лише за рішенням суду. Відтак, Віктор Пулька радить усім тим, хто не знайде себе у списках, згодом звернутися до реєстру виборців, аби мати можливість проголосувати на наступних виборах. Також Віктор Пулька наголошує: на цих виборах можуть проголосувати тільки ті особи, які зареєстровані власне за адміністративно-територіальною одиницею.

– Якщо людина зареєстрована в місті Тернополі, то вона має проголосувати в Тернополі. Якщо люди проживають без реєстрації в Тернополі, то вони участі у виборах братимуть тільки за місцем реєстрації. Відсутній механізм тимчасової зміни місця голосування і власне тільки тернополяни, які зареєстровані мають право голосувати. Ще одне проблемне питання, є в нас всімі спеціалізованих дільниць – лікувальних заклади, в яких перебувають люди з районів. Вони також не будуть мати права на цих виборах голосувати, якщо будуть лежати в лікарні. Вони можуть скористатися своїм правом голосу поїхавши додому, – каже Віктор Пулька.

Теж саме стосується і тернополян, які перебуватимуть у лікарнях. До прикладу, якщо людина зареєстрована на масиві “Дружба”, а лежить у другій міській лікарні на Купчинського, то їй видадуть лише один бюлетень для голосування за міського голову Тернополя. Відтак, якщо пацієнти лікарень захочуть голосувати за кандидатів у депутати, їм доведеться їхати на дільницю за місцем проживання. Закон про вибори також не передбачає голосування переселенців і осіб, які перебувають тимчасово не на своїй території, в інших містах, районах, – каже Віктор Пулька.