додому Головні Державні банки – Ощадбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк – поновили видачу “теплих” кредитів

Державні банки – Ощадбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк – поновили видачу “теплих” кредитів

1186

Рішенням Уряду від 8 лютого 2017 року відновлено дію Урядової програми з енергоефективності у 2017 році. Державні банки – Ощадбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк поновили видачу “теплих” кредитів як для ОСББ, так і для фізичних осіб. До них має приєднатись і Приватбанк.

Урядова програма “Теплих” кредитів діє в Україні вже третій рік.

– В області скористались такою програмою майже 7600 домогосподарств на суму 124 мільйони, то 2016 рік був найбільш врожайний, цією програмою скористалось 4,5 тисяч домогосподарств на суму 73 мільйони гривень. Сьогодні гарно працює в нас Чортківський район, Борщівський район, Кременецький лідер по договорах, – розповідає заступник голови Тернопільської ОДА Іван Крисак.

Цьогоріч на фінансування програми держава виділила понад 432 мільйони гривень. Із “Теплими кредитами” в країні працює 4 банки, найбільше – “Ощадний”. Його по Україні обрали 130 тисяч домогосподарств, на Тернопільщині – понад 5 із половиною. Лише з кінця лютого в “Ощадбанку” вже видали 160 кредитів за суму 3,5 мільйони гривень. До кінця квітня люди мають отримати відшкодування.


– Ощадний банк значно знизив відсоткову ставку по кредитах. Якщо ми в минулому році кредитували під 24,5% річних, то на сьогодні ми кредитуємо під 17,99% – це складає процентна ставка по кредиту, – говорить начальник Тернопільського обласного управління “Ощадбанку” Ярослав Соляр.

Працівники банку нагадують, що цьогоріч не діє пільга для субсидіантів . Сума відшкодування із минулорічних 70% знизилась вдвічі, тобто усіх громадян поставили у рівні умови. По програмі придбання твердопаливних котлів відшкодування складає 20% від суми отриманого кредиту, але не більше 12 тисяч гривень. Витрати на енергоефективні заходи в оселі можна порахувати за допомогою спеціального калькулятора.

– Ставочка в нас 17,5% річних. Напевно, чуть менше, і ще такий нюанс в нас є, що в нас на придбання твердопаливних котлів для субсидіантів також 35% компенсовує держава, – каже  нач. управління з роздрібного бізнесу Тернопільської обласної дирекції “Укргазбанку” Тетяна Лисобей.

Перелік енергоефективного обладнання та матеріалів, на які надається державна компенсація, цьогоріч лишається незмінним.