додому Новини Державне регулювання цін на продукти харчування скасували на 3 місяці

Державне регулювання цін на продукти харчування скасували на 3 місяці

808

vlcsnap-2016-10-04-18h44m54s357Державне регулювання цін на продукти харчування скасували на 3 місяці. Тепер підприємці самі визначатимуть вартість тої чи іншої продукції. Кабінет міністрів затвердив відповідний Всеукраїнський пілотний проект. Він розпочався 1 жовтня і закінчиться 1 січня 2017 року. У департаменті економічного розвитку та торгівлі Тернопільської облдержадміністрації сподіваються, що надана воля підприємцям до стрибка цін на продукти не приведе.

Із 1 жовтня та до початку наступного року держава не регулюватиме ціни на продукти харчування. Серед них: хліб, м’ясо, борошно, макаронні вироби, крупи, ковбаси, молокопродукти, цукор, олія, яйця, продукти дитячого харчування. Бізнесмени зможуть самі виставляти ціну на свою продукцію.

– За нашими прогнозами, спочатку на першому етапі навіть 1 місяць підприємці можуть частково, відчувши таку свободу відносну наростити ціну, а потім конкуренція на ринку продовольчих товарів є доволі високою. Тому загрози це не несе, споживчий попит має якісь межі, тому зростання цін не буде. А для бізнесу це буде набагато спрощення ведення бізнесу відбудеться, – розповідає директор департаменту економічного розвитку та торгівлі ТОДА Галина Воляник.


– Найкращий контроль для виробників по цінах – це ціни їхніх безпосередніх конкурентів, тому що абсолютно ринкове середовище і підняти їм ціни буде, в першу чергу, для них же невигідно, тому що виграють їхні конкуренти, які збільшать об’єми продаж і долю присутності на ринку – досить вузькому і нішевому, – додає директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Віталій Луй.

Ефективність державного регулювання цін, кажуть чиновники, вже давно викликала сумнів. Його відміна, впевнені, покращить якість харчових продуктів та знизить їх ціну. А підприємці вільніше почуватимуться на ринку. Зміну динаміки ціноутворення ретельно моніторитимуть відповідні служби, серед них і органи державної статистики. Ця робота для них не є новою, такі спостереження вже кілька років вони проводять щодесять днів.

– Коли буде стрімке зростання, я думаю, що буде припинений даний проект і залишиться все так як було, – каже Галина воляник.