додому суспільство Держава все менше звертає увагу на права своїх громадян, кажуть правозахисники

Держава все менше звертає увагу на права своїх громадян, кажуть правозахисники

457

Держава все менше звертає увагу на права своїх громадян – таких висновків дійшли представники правозахисних організацій, які підготували доповідь про дотримання прав людини у 2012 році. Працювали над доповіддю близько сорока правозахисних організацій з усіх регіонів України і близько шістдесяти експертів в галузі прав людини.

Доповідь «Права людини в Україні»  використовується національними та міжнародними організаціями для оцінки загального стану з правами людини в Україні. Вона випускається щорічно, починаючи з 2004 року.

Олександр Степаненко, голова ГО "Гельсінська ініціатива – ХХІ", член Правління Української Гельсінської спілки з прав людини: "Автори доповіді зійшлися загалом в оцінках. Якщо, скажімо, в період часу 2005 – 2007 роки ми характеризували як таку безсистемність з боку держави в її політиці в сфері прав людини, то десь 2009, 2010, 2011 роки позначились таким відвертим відкатом. Тобто, тут уже не безсистемність, а тут, на нашу думку, влада намагається досить жорстко діяти проти всіх своїх опонентів, які загрожують її пануванню і в економічній , і в політичній сфері".

Серед якскавих прикладів порушення прав людини з боку держави є в першу чергу реформи в освіті та медицині, йшлось на прес-конференції. Проте вплив, який би змусив чиновників звертати увагу на права громадян, все ж є.

Олександр Степаненко, голова ГО "Гельсінська ініціатива – ХХІ", член Правління Української Гельсінської спілки з прав людини: "Дієвим чинником, який, все-таки спонукає владу час від часу робити реверанси в формі начебто дотримання прав людини є побоювання попасти під міжнародну ізоляцію, міжнародні санкції, в тому числі економічні санкції, під осуд міжнародної спільноти. Тобто, на критику своїх громадян, на критику політичної опозиції дедалі менше влада звертає увагу, лише на ті ноти, які лунають переважно з заходу, наших західних сусідів, стратегічних партнерів, до стандартів яких ми б хотіли наближатися".