додому Новини Держава не відшкодовує пільги та субсидії для ОСББ

Держава не відшкодовує пільги та субсидії для ОСББ

1430

vlcsnap-2016-01-19-15h59m29s890Вже у лютому – без грошей, аби розрахуватись за тепло, вивезти сміття чи зробити ремонт. Таке майбутнє чекає тернопільські Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, якщо держава і надалі не відшкодовуватиме пільги та субсидії, як для них, так і для приватних підприємств та ЖЕКів, які обслуговують житловий фонд Тернополя. Така ситуація не лише у нашому місті, а й по всій Україні, тож представники ОСББ та місцеві депутати готують звернення до керівництва держави та відповідних міністерств.

У Тернополі голови ОСББ зібрались, аби обговорити проблему не лише загальноміську, а й всеукраїнську. Держава не відшкодувує пільги та субсидії, як для ОСББ, так і для приватних підприємств та ЖЕКів, які обслуговують житловий фонд. Голова громадської спілки “Рада голів ОСББ” Тернополя Сергій Лупак говорить, що місцевому управлінню соцполітики Кабінет Міністрів заборгував понад 6 мільйонів гривень, які б мали йти на відшкодування. У зв’язку з тим, що суми не погашаються від жовтня, а деяким представникам ОСББ ще і від вересня, вже у лютому ситуація може стати критичною.

– ОСББ не зможуть вчасно виплатити заробітню плату, заплатити ЄСВ, а якщо не заплатити ЄСВ – на нас будуть накладені штрафні санкції за невчасно виплачену як зарплату так і податок, а також розрахуватись за теплоносії, за вивіз сміття за електроенергію і інші послуги, – розповідає голова ГС “Рада голів ОСББ” Тернополя, депутат ТМР від “Об’єднання “Самопоміч” Сергій Лупак.

Також це стосується поточних робіт ОСББ, які виконують відповідно до графіку. Всього в Тернополі зареєстровано 366 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

– Найбільша в нас сума боргу по ОСББ “Освіта” – 42068 грн. Ця сума виникла, так як я говорив, за рахунок непогашення пільги субсидії, а також через те,що даний будинок користуєься даховою котельнею. І вони напряму розраховуються за газ на Київ. Це означає, що на другий мясяць їх можуть відключити повністю від газу і мешканці будуть находитись без теплоносія. Після низ йде Будного, мйже 30 тис, “Явір” – 30 тис і інші представники ОСББ, де 2-7 тисяч в залежності від кількості субсидіантів, – говорить Сергій Лупак.

– В моєму будинку 84 квартири, борг по будинку складає 5 тисяч гривень, це є 75% від всієї кількості нарахувань по будинку. Тому ми дуже надімся, що нам відшкодують ці кошти вчасно, оскільки не зможемо виплатити зарплат і звичайно розрахуватися з поставщиками послуг, – розповіла голова ОСББ Злуки, 59 Мар’яна Заремба.

– Заборгованість перед будинком – 3 тисячі гривень. В місяць ми збираєм 4500. Вже не погшено 1 місяць, від жовтня не погашено. А що буде далі – ми не знаємо. Вже був такий період, що мусор не вивозився. За один день мусору були гори. Потом вивезли його, але якщо далі таке буде непогашення, я не знаю, чим це закінчиться, – каже представник ОСББ “Мрія-2006”, вул. Лисенка, 6 Галина Ткач.

– Краще не очікувати на допомогу від держави, краще, щоб держава вирішила це питання централізовано. Надала тарифи такі, які вони є реальні і щоб людина кожна споживала в залежності від своїх потреб і не ходила з простягнутою рукою за субсидіями. Тому що тарифи значно завищені, – говорить голова ОСББ “Золота осінь-1” на вул. Коновальця, 3, Степана Бандери, 52, “Щалива Підкова” вул. І. Підкови Людмила Кульчицька.

За результатами обговорення предствники ОСББ сформували звернення, адресоване міністру соціальної політики, а також Прем’єр-міністру Арсенію Яценюку щодо невідкладного погашення заборгованості Тернополю. Його мають проголосувати 26 січня на сесії Тернопільської міської ради. Таке звернення вже прийняли у Львові, члени нацради з ОСББ також готують загальноукраїнське звернення до Кабміну.