додому благоустрій Дерева у парку Національного відродження у Тернополі забудовник рубає законно, каже міська...

Дерева у парку Національного відродження у Тернополі забудовник рубає законно, каже міська влада

760

"У Парку Національного відродження вирубують дерева" – з такими словами до нас сьогодні телефонувало більше десятка людей. Знімальна група "Провінційних вістей" побувала на місці події. Дерева на ділянці поблизу Співочого поля у Тернополі і справді вирубали. Так місцева будівельна компанія готує землю під забудову. Міські чиновники запевняють: усе законно.

Будівельний паркан у Парку Національного відродження виріс сьогодні за кілька годин. На майданчику працює зо два десятки чоловіків. Хто вони, чому рубають дерева і чи мають на це дозвіл – не кажуть. На території нас зустрічають двоє працівників приватної охоронної фірми. Ввічливо пояснюють: тут вони слідкують за безпекою робітників.
 
Аби випадку не трапилось і з нами, просять вийти за межі майданчика. Тим часом звідти машини вивозили щойно зрубані дерева. Люди кажуть, просто навпроти сцени Співочого поля місцева будівельна компанія зводить багатоповерховий житловий будинок. Сусіди проти. Кажуть, на підтвердження цього збирали підписи – марно.
 
Пані Наталя, мешканка будинку №12 на вул. Вербицького у Тернополі: "Ми тут постійно відпочиваємо. Тут багато діток завжди гуляє, батьків з колясочками. І той важкий транспорт, який тут буде проїжджати – це в першу чергу небезпека. Ми не те що незадоволені. Ми дуже незадоволені. І я думаю, не одна людина з цього будинку погодиться зі мною. Ми навіть коли купляли ці квартири – домовленість була зовсім інакша".
 
Пані Ольга, мама мешканки будинку на вул. Вербицького у Тернополі: "Як тут буде 10-поверховий будинок, як він тут буде вписуватися? Тут навколо 5-поверхові. Все буквально закриє.  Кажуть, що тут 9- поверховий будинок буде. Закриє все".
 
За коментарем звертаємось в управління житлово-комунального господарства Тернопільської міської ради. Головний спеціаліст відділу благоустрою та екології Людмила Гринчишина пояснює: там і справді буде будинок. Проте територія площею майже один гектар, на якій будуватимуть, до парку не належить. Під забудову місцевій будівельній компанії її виділили ще кілька років тому.
 
Усі необхідні дозволи підприємство має, в тому числі і декларацію про початок будівельних робіт. Ця декларація дозволяє забудовнику вирубувати на будівельному майданчику дерева. Натомість фірма сплачує їх відновну вартість, в даному випадку це 200 тисяч гривень за майже шість десятків дерев. А роблячи благоустрій, має посадити нові рослини.
 
– Подано нам на розгляд проект озеленення даної ділянки, де передбачено для збереження екологічної рівноваги в цьому об'єкті після будівництва додаткове озеленення… Хочу зазначити, що дана територія вже не є парковою зоною. Саме ця земельна ділянка вже знаходиться за межами парку, – каже головний спеціаліст відділу благоустрою та екології управління ЖКГ Тернопільської міськради Людмила Гринчишин. – Тобто все законно? – Так, звичайно.
 
TV-4