Головна благоустрій Дерев’яні будиночки-кіоски з Театрального майдану через петицію тернополян вже забрали

Дерев’яні будиночки-кіоски з Театрального майдану через петицію тернополян вже забрали

779

vlcsnap-2016-02-23-18h13m14s021Будиночки на Майдані. Петиція, у якій йдеться про заборону на розміщення малих архітектурних форм на території Театрального Майдану Тернополя та його околицях, за неповних дві доби зібрала необхідну кількість підписів. Відповідь на неї місцева влада має оприлюднити у межах місяця, питання вивчають відповідні структури. А от частину дерев’яних хатин-кіосків, які встановили на майдані на час зимових свят, вже забрали. Невдовзі демонтують ще кілька.

Петицію, якою у міської ради просять заборонити встановлення малих архітектурних форм, майданчиків кафетеріїв та ресторанів на території Театрального Майдану, його околицях та під’їзних дорогах, подала через єдину систему місцевих петицій тернополянка Марія Машлянка.

– Я щодня проходжу через майдан додому із дому. Дуже мене зрадувало було, що прийняли були оці кіоски, де продавали сигарети, насіння. Дуже гарно відкрився фасад цього будинку старовинного, – розповідає тернополянка, автор петиції Марія Машлянка.

Проте коли побачила, що на їх місці починають будувати новий павільйон, вирішила діяти. У тому, що петиція набере необхідну кількість голосів, навіть не сумнівалась. Менш, як за 2 доби під нею підписалось 250 тернополян, кількість підписів зростає. Марія Машлянка сподівається, що петицію розглянуть у найкоротший термін.

– Тому що павільйон будується і поки пройде 3 місяці, то я не думаю.. Краще його зараз, якщо можна, зняти, а не чекати, поки він розбудується і повністю почне працювати. Наш майдан так гарно зроблений, викладений бруківкою, з гарним візерунком. Не хочеться, щоб псували його форму і розміри такі от прибудови-надбудови, – додає Марія Машлянка.


– Після того, як вона набирає 250 голосів, вона передається до відповідного структурного підрозділу на розгляд. Наразі дана петиція набрала понад 300 голосів і буде розглядатися виконавчими структурам міської ради, після чого буде надана відповідь, – запевняє помічник міського голови Тернополя Максим Черкашин.

Оскільки петиція одразу набрала необхідну кількість голосів, її розглянуть не у тримісячний термін, а раніше. Із авторкою петиції ми зустрічались у понеділок, 22 лютого. А вже наступного дня частину дерев’яних будиночків-кіосків із Театрального майдану забрали. У міській раді обіцяють вивчити і питання щодо розміщення на площі ось цього павільйону.

– Обов’язково буде вивчатись це питання. Але воно має вивчатись комплексно і всебічно. Оскільки на тій ділянці здійснює підприємницьку діяльність підприємець чи ряд підприємців, вони роблять це законно, мають певну документацію, неможливо в односторонньому порядку розірвати дані договора чи просто їх кудись перенести. Питання має бути вивчене досконально і після цього буде надана відповідь на дану петицію, – каже Максим Черкашин.

Карту, яку знайшли, коли демонтували старі кіоски, у міськраді наразі думають, куди розмістити та просять тернополян надавати свої пропозиції.

Коментарі

3 КОМЕНТАРІ

  1. Побачивши цей сюжет, мене здивували слова пані Марії щодо цього МАФу. Під час Реолюції Гідності на майдані ми з групою студентів неодноразово брали тут безкоштовний чай і каву. Напевно треба підключати студентський актив щоб захистити цього підприємця бо складається така думка що в пані Марії заказні інтереси, бо мене вразило щодо цього часу він нікому не заважав.

  2. Розміщення цієї карти у будь-якому куточку Тернополя ображатиме почуття мешканців Підгаєць та всього Підгаєцького району.Відсутність на виявленій карті цієї територіальної одиниці свідчить про те, що вона створена у радянські часи і відображає адміністративний поділ Тернопільщини саме у радянський період. А це значить, що така кам’яна карта підлягає декомунізації.А ще обов’язково потрібно забрати вивіску,де збереглися букви “СОЦЗМАГ”, що означає соціалістичні змагання.

  3. Невже немає важливіших питань, а вчепились за підприємців середнього та малого бізнесу. Може краще ” копнути глибше?” Підтримую тих, хто пише, що не усі люди мають кошти на ресторани чи кафе. І перекуси на площі завжди якісні та смачні. !!!! Багато туристів, студентів,тернополян куштують смачну каву ( із якісної привозної води)!!! , харчуються не дорого та смачно. Молодь принаймі не лише хаває сухарі та чіпси!!!! А влада тут ні при чім!!! Навпаки, хоч якось підтримує малий та середній бізнес!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here