додому благоустрій Дерев’яні будиночки-кіоски з Театрального майдану через петицію тернополян вже забрали

Дерев’яні будиночки-кіоски з Театрального майдану через петицію тернополян вже забрали

871

vlcsnap-2016-02-23-18h13m14s021Будиночки на Майдані. Петиція, у якій йдеться про заборону на розміщення малих архітектурних форм на території Театрального Майдану Тернополя та його околицях, за неповних дві доби зібрала необхідну кількість підписів. Відповідь на неї місцева влада має оприлюднити у межах місяця, питання вивчають відповідні структури. А от частину дерев’яних хатин-кіосків, які встановили на майдані на час зимових свят, вже забрали. Невдовзі демонтують ще кілька.

Петицію, якою у міської ради просять заборонити встановлення малих архітектурних форм, майданчиків кафетеріїв та ресторанів на території Театрального Майдану, його околицях та під’їзних дорогах, подала через єдину систему місцевих петицій тернополянка Марія Машлянка.

– Я щодня проходжу через майдан додому із дому. Дуже мене зрадувало було, що прийняли були оці кіоски, де продавали сигарети, насіння. Дуже гарно відкрився фасад цього будинку старовинного, – розповідає тернополянка, автор петиції Марія Машлянка.

Проте коли побачила, що на їх місці починають будувати новий павільйон, вирішила діяти. У тому, що петиція набере необхідну кількість голосів, навіть не сумнівалась. Менш, як за 2 доби під нею підписалось 250 тернополян, кількість підписів зростає. Марія Машлянка сподівається, що петицію розглянуть у найкоротший термін.

– Тому що павільйон будується і поки пройде 3 місяці, то я не думаю.. Краще його зараз, якщо можна, зняти, а не чекати, поки він розбудується і повністю почне працювати. Наш майдан так гарно зроблений, викладений бруківкою, з гарним візерунком. Не хочеться, щоб псували його форму і розміри такі от прибудови-надбудови, – додає Марія Машлянка.


– Після того, як вона набирає 250 голосів, вона передається до відповідного структурного підрозділу на розгляд. Наразі дана петиція набрала понад 300 голосів і буде розглядатися виконавчими структурам міської ради, після чого буде надана відповідь, – запевняє помічник міського голови Тернополя Максим Черкашин.

Оскільки петиція одразу набрала необхідну кількість голосів, її розглянуть не у тримісячний термін, а раніше. Із авторкою петиції ми зустрічались у понеділок, 22 лютого. А вже наступного дня частину дерев’яних будиночків-кіосків із Театрального майдану забрали. У міській раді обіцяють вивчити і питання щодо розміщення на площі ось цього павільйону.

– Обов’язково буде вивчатись це питання. Але воно має вивчатись комплексно і всебічно. Оскільки на тій ділянці здійснює підприємницьку діяльність підприємець чи ряд підприємців, вони роблять це законно, мають певну документацію, неможливо в односторонньому порядку розірвати дані договора чи просто їх кудись перенести. Питання має бути вивчене досконально і після цього буде надана відповідь на дану петицію, – каже Максим Черкашин.

Карту, яку знайшли, коли демонтували старі кіоски, у міськраді наразі думають, куди розмістити та просять тернополян надавати свої пропозиції.