додому політика Депутати Тернопільської міськради вимагають, щоб правоохоронці прозвітували на найближчій сесії про події...

Депутати Тернопільської міськради вимагають, щоб правоохоронці прозвітували на найближчій сесії про події 9 травня

470

Звернутись до Генерального прокурора і Міністра внутрішніх справ з пропозицією зобов’язати начальника міського відділу міліції та прокурора міста Тернополя прозвітувати на черговій сесії міськради, яку запланували на 6 червня, надати інформацію про стан злочинності в місті та роз'яснити події, які відбувались у Тернополі 9 травня – таке рішення прийняли сьогодні депутати Тернопільської міськради під час пленарного засідання позачергової 33-ї сесії міськради.

Крім цього дупати пропонували виключити начальника міського відділу міліції зі складу виконкому, забрати приміщення, яким користуються міліція, суди, прокуратура та перенаправити кошти з міського бюджету, які виділяли на охорону і правопорядок, на заклади освіти. Проте голосувати за ці пропозиції депутати наразі не стали, поки доручили комісіям підготуватись  по цих питаннях до наступного засідання сесії.

Позачергову 33 сесію Тернопільської міськради скликали, аби насамперед заслухати прокурора міста та начальника міського відділу міліції. До цього депутатів підштовхнули події 9 травня. Мова йде про призупиненння судом рішення сесії міськради щодо заборони розміщення радянської та нацистської символіки в Тернополі.

Ігор Турський, секретар Тернопільської міськради: "Після прийняття рішення ви бачили, що відбувалось в нашому місті, суд скасовує, хоча я маю документ, що на 14 годину жодної ухвали суду міська рада не отримувала. Крім того міська рада звернулась до суду, щодо заборони акції комуністів, щоб уникнути сутичок в Парку Слави, суд відмовив нам, тим самим спровокуувавши події, які відбулись 9 травня".

Обурило депутатів і рішення суду про заборону проводити акції та пікети у Тернополі впродовж наступних двох місяців. Охорона комуністів та їх прихильників 9 травня, побиття депутатів, скасування рішення про заборону використання радянської та нацистської символіки раніше, аніж воно вступило у дію, все це за словами народних депутатів – Михайла Головка, Олега Сиротюка та Олексія Кайди, є неприпустимим. Прозвітувати про травневі події на сесію депутати запрошували представників міліції та прокуратури. Однак ані начальники, ані їх заступники, на засідання не з’явились. Свою відсутність правоохоронці пояснюють наступним:

Віталій Сідоров, прокурор Тернополя: "Стаття сьома Закону України надає гарантію прокурору саме незалежності від суб'єктів господарювання, підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, в тому числі від органів місцевого самоврядування. А отже, дана інформація буде надана в повному об'ємі лише у випадку коли на пленарному засіданні сесії буде прийняте відповідне рішення".

Олександр Хілюк, начальник Тернопільського міськвідділу міліції: "Згідно чинного законодавства мають раз на рік інформувати органи місцевого самоврядування про стан злочинності та про порядок на території району та міста, яку вона обслуговує. На сьогодній день дане питання не розглядалось на пленарному засміданні міської ради. Відповідно, якщо сесія прийме рішення, ми надамо інформацію відповідно до норм та в розумні терміни до органів самоврядування".

За це депутати проголосували нині, більше того прозвітувати на наступній сесії правоохоронців змусили, прийнявши звернення до Генпрокурора та Міністра внутрішніх справ. Саме шостого червня міські міліція та прокуратура мають надати інформацію про стан злочинності в місті та роз"яснити події, які відбувались у Тернополі 9 травня. Крім того, обранці пропонували виключити начальника міського відділу міліції зі складу виконкому, забрати приміщення, яким користуються міліція, суди, прокуратура та перенаправити кошти з міського бюджету, які виділяли на охорону і правопорядок, на заклади освіти. Проте, голосувати за ці пропозиції депутати наразі не стали.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Комісії міської ради з питань комунального майна та з питань бюджету отримали сьогодні протокольні доручення сесії провести засідання комісії і вивчити питання фінансування і надання майна комунальної власності в користування правоохоронним органам, розглянути доцільність перебування цього майна в користуванні безкоштовному, доцільність фінансування і дати свої пропозиції на наступну сесії Тернопільської міської ради".